"Boli sme blbí", povedal včera Fedor Gál

Autor: Elena Antalová | 17.11.2014 o 14:12 | (upravené 18.11.2014 o 1:11) Karma článku: 5,23 | Prečítané:  370x

Niektorí ľudia sa obávajú, že keď budú počúvať svoju pravdu, donúti ich to úplne zmeniť spôsob života a vylúčia to, lebo nie sú pripravení. Princezná Märtha Louise a Elisabeth Nordengová, autorky knihy Spirituálny kľúč (str.102). A tak sa podcenili aj pán Gál a jeho priatelia.

 17. novembra 1989 som ležala na JIS-ke po vážnej operácii a o páde "červenokožcov" (poručíme větru, dešti) som sa dozvedala sprostredkovane. Hneď, ako ma preložili na bežné oddelenie, som vždy po večeri ostávala až do noci "prilepená" k TV obrazovke v nemocničnej jedálni. Keď ma prepustili do domáceho doliečovania, snažila som sa nadviazať  kontakt s niektorými ľuďmi z VPN, ktorých som poznala a aspoň písomnou formou som sa pokúšala ponúknuť im svoje skromné publicistické služby (telefonicky to bolo márne). Chápem, mali podstatnejšie a dôležitejšie problémy. Kým som sa, už pohyblivá, začiatkom decembra pokúsila (ostýchavo a plná bázne) priblížiť k ľudom revolúcie, stretala som  aj vždy prispôsobivých pomocníkov, aktívnych aj do "nežnej".

Intelektuáli, múdre a rozhľadené osobnosti, ku ktorým som intuitívne inklinovala, by onedlho boli mohli rokovať aj v nákladnom výťahu. Očarení jednou, ani nie priveľmi chytrou líškou jej miesto syra ponúkli rovno moc.

"Veď je taký, ako my, zdravý, mocný , lakomý" boli by si mohli zaspievať s Lasicom, Satinským a Filipom, keby ich boli poznali. Individuality sa však stiahli do známeho smútku nepochopenia a spievať sa im už nežiadalo.

Znovu to bol "jeho" ľud a neskôr "národ" a nebolo dôležité, čo hovoril, ale ako skvele ich ovláda.

Mužská časť národa trieskala v krčmách do stola a opíjala sa pochybným velikášstvom, ženská časť ľudu padala rovno do "bezseba". No, aj medzi ženami boli výnimky.

Však, pani Remiášová?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?