Slovenský Rím vo voľbách nezabudol na Bezáka

Autor: Elena Antalová | 22.11.2014 o 0:48 | Karma článku: 8,37 | Prečítané:  1727x

Hoci sa zdá, že Vatikán sa v súvislosti s prípadom arcibiskupa Bezáka "rozbieha" (ak sa to tak dá vôbec nazvať) príliš pomaly, v dejinách cirkvi to nie je nič nové.

Veď až Sv.Otec Ján Pavol II. sa po 359 rokoch ospravedlnil za prenasledovanie talianskeho filozofa, vedca Galilea Galileiho v súdnom procese vedenom rímskokatolíckou cirkvou v roku 1633. Asi by sme inak mali doteraz vyznávať, že Zem je stredobodom nášho vesmíru.

Podobných, a tragickejších príkladov by bolo neúrekom. Preto nemožno nesúhlasiť s výrokom istého hlboko veriaceho poľského filozofa: "Vieme si predstaviť, že by sa Ježiš Nazaretský zúčastnil na pápežskej omši v rímskej Bazilike sv.Petra? Alebo by tam ľudia povedali to isté, ako Dostojevského Veľký inkvizítor: -Prečo si nás  prišiel rušiť?"

Niekto s nami hrá akúsi čudnú hru na hlupákov. Veď prečo by inak bolo také hlboké ticho okolo arcibiskupa Bezáka? Prečo, ak je vinný, nikto o jeho vine nahlas neprehovoril? Prečo sa listy, adresované pápežovi Františkovi, nedostávali na jeho stôl? A prečo teraz avizujú niektoré médiá, že podobné "prípady" sa budú odteraz riešiť aj s dotyčným "hriešnikom", ale pána arcibiskupa Bezáka sa to už nedotkne?

"Doposiaľ sme sa nenaučili hovoriť civilne o cirkevných záležitostiach", povedal český biskup Václav Malý 16. novembra (Václav Malý je jednou zo zásadných osobností zmien Novembra ´89). Myslel tým, zrejme, oficiálnych zástupcov cirkvi, ale týka sa to aj veriacich a vôbec nás všetkých.

Akiste na to nezabudli ani Trnavčania v nedávnych voľbách. Dokonca nezabudol ani bývalý starosta Trnavy (v týchto voľbách nekandidoval), keď si požičal známe apoštolské "Kto má oči vidí, kto má uši, počuje". A je jedno, prečo. Možno myslel na niečo celkom iné, ale v súvislosti s pánom arcibiskupom Bezákom to sedí.

Nečakane vyhral mimo Trnavy neznámy šéf občianskeho združenia Lepšia Trnava Peter Bročka.

Trnavčanov akiste ovplyvnil aj do autu zahrávaný "prípad Bezák". Nezabudnite, pán primátor!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?