Kvalita TV príbehu miesto "nadupaných" dekoltov.

Autor: Elena Antalová | 1.1.2015 o 23:39 | Karma článku: 6,75 | Prečítané:  1667x

Prvá časť Tajných životov úspešne uviedla na Nový rok seriálový projekt RTVS.

O ženách a mužoch, akí v skutočnosti sú. Pre mnohých celkom nová téma a takmer neznáme prostredie, utajený azylový dom pre týrané ženy, ktorý, žiaľ, prichádza na rad až po aj u nás pridobre známom domácom násilí.

Tajné životy, ktoré pripravili v RTVS majú trinásť dielov. Námet  a scenáre napísali Biba Babinská a Naďa Clontz, scenáristkou prvej časti však bola uvedená Soňa Čermáková - Uličná. Réžie sa ujal úspešný režisér kriminálky Staré mesto Ján Sebechlebský. Do titulnej postavy riaditeľky azylového domu obsadil divácky veľmi úspešnú Zuzanu Mauréry (aj Panelák) a v prvej časti sme sa zoznámili aj s jej rodinou, keď manžela hrá Vlado Kobielsky (dlhoročne v Paneláku).

Prvej časti dominovala Anna Šišková, herečka mnohých polôh, ktorá nielenže pôsobila veľmi autenticky a dokázala v úlohe liečenej alkoholičky a týranej ženy už v prvej časti rozohrať variabilnosť a nejednoznačnosť charakteru postavy, ale potvrdila, že nie "nadupanosť" dekoltu, ale detailné prepracovanie postavy z nej robia veľkú hereckú osobnosť. Aj výber ostatných herečiek a hercov prispel k dobrému výsledku prvej časti (G.Marcinková, S.Tobias, K.Farkašová, J.Hansman a prekvapujúco výborná mladá V.Šarkozyová, aj "režisérovi" muži O. Daniš a V.Jedľovský (už s ním spolupracovali) splnili "zadanie" na pre nich príznačnej úrovni. Prispeli k úspechu skutočnej súčasnej drámy. A po nej, akiste, otrávený nekonečnými príbehmi posteľových lások, prahne vzdelaný slovenský divák.

Druhú časť seriálu Tajné životy uvedie RTVS v nedeľu na Jednotke o 20,20. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Proti Trumpovi protestujú státisíce, pripomínajú práva žien

Nápisy na niektorých transparentoch obsahujú neúctivé výroky Donalda Trumpa na adresu žien.

KOMENTÁRE

Kedy sa politická teológia stáva ideológiou?

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.

SVET

Trump chce meniť Ameriku, odkláňa sa aj od vlastnej strany

Populista a izolacionista, Trump sa nezmenil.


Už ste čítali?