Čaro (ne)chceného v SME

Autor: Elena Antalová | 16.1.2015 o 0:32 | Karma článku: 7,29 | Prečítané:  1590x

Vo včerajšom vydaní sa zadarilo!

Prvá dvojstrana SME (strana 2 a 3) má v ľavom rohu hore titulok BEZÁK SMIE OMŠE SLÚŽIŤ IBA V TALIANSKU, oproti, nad rozhovorom, ktorý pokrýva celú plochu tretej strany DNES JE ISLAM AKOBY  V STREDOVEKU a do tretice LAMPA DNES NEBUDE. 

Čitateľ sa  v prvom článku dozvedá, že emeritný arcibiskup Bezák môže slúžiť omše v talianskom Bussolengu, o čom rozhodol tamojší diecézny biskup, ktorý sa v takomto prípade nemusí radiť s Vatikánom, Na otázku, či by bratislavský arcibiskup Zvolenský povolil Bezákovi slúžiť verejnú omšu napríklad v Bratislave, sa čitateľ dočítal: " V danej veci, ktorá má citlivý osobný charakter, by navyše voči Mons.Bezákovi nebolo korektné hypotetizovať či posielať odkazy prostredníctvom médií," odpovedal hovorca KBS Martin Kramera.

Čo znamená slovné spojenie "citlivý osobný charakter" sme sa nedozvedeli. A prostredníctvom médií tiež nemusí KBS Róberta Bezáka riešiť, stačilo by miesto nedeľnej kázne, čo napokon býva pravidlom, prečítať pastiersky list KBS s informáciou katolíckym veriacim. Možno by sme sa v ňom dozvedeli, že Vatikán napriek sľubom "veci neporiešil" alebo, nebodaj, že tak to bude pre Slovensko aj  najlepšie.

"Prach si a na prach sa obrátiš", komentuje 93 ročný ateista židovského pôvodu, jedinečná osobnosť na slovenskej umeleckej, najmä filmárskej scéne, Pavel Branko  Pribinov kríž II. triedy, ktorý dostal z rúk prezidenta Andreja Kisku (nevedno, či jeho predchodcovia o  zmysluplnej existencii tohto nášho výnimočného intelektuála tušili). Veta jednej z jeho odpovedí, je veľavravná: "Nejde o to, odkiaľ ste, ale aké máte základné civilizačné návyky." 

Bezák, Islam, stredovek...Viac by sme sa asi boli bývali dozvedeli v dnešnej LAMPE. O 22,15 nebola. Výhovorky typu pokuty, nepodpísané zmluvy...Nepodceňujte divákov, pán Mika!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.

ŠPORT

Predviedol sólo od polovice ihriska. Weiss strelil v Katare krásny gól

Slovenský reprezentant strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne a patrí k najlepším kanonierom súťaže.

KOMENTÁRE

Ktorý Boh mohol toto dopustiť? (Píše Michal Havran)

Súčasná politická teológia opustila aristokratické predstavy o politickom mesiášovi.


Už ste čítali?