Budeme si zvykať aj po marcových voľbách?

Autor: Elena Antalová | 23.1.2016 o 18:15 | Karma článku: 7,96 | Prečítané:  837x

Pred niekoľkými dňami ma oslovil líder istej strany, či by som ako fušku neupravila písomný príhovor, ktorý chce expedovať do schránok voličov Slovenska. Pretože som sa s ním pomerne rýchlo rozlúčila, pokračovanie nepoznám.  

Aký konkrétny politický program môže mať nemenovaná strana, keď s ním chce aj ďalšou formou rozpaľovať občanov Slovenska? Nedalo mi, našla som si ho, ale nič prevratné som sa z neho nedozvedela. Totiž takmer nič, čo by neponúkali aj iní.

 Možno za čias " otca zakladateľa"  by ma  prekvapil fakt, koľko oklamaných, vzdelaných ľudí prahne  po spolupráci s Mečiarovým speváckym zborom, (na jeho "farmu" liezli skôr ľudia jeho vekovej aj krvnej skupiny) v poslaneckých kreslách. Pri jeho prefíkanejšom pokračovateľovi, pre ktorého je klamstvo  dlhoročne zničujúcou prevýchovnou metódou,  je to pochopiteľná spätná väzba. Najpríjemnejší posed, milé deti zo zoznamu  kandidátov onej strany, samozrejme nie je na lúčke uprostred lesa, ale v poslaneckej lavici. Za slušné peniaze. A s trochou drzosti si môžete upraviť aj slová J.F.K., od vyslovenia ktorých predvčerom uplynulo 55 rokov. "Nepýtajte sa, čo môže vlasť (poslanec) urobiť pre vás, ale čo vy môžete urobiť pre vlasť (poslanca). To sa potom príjemne žije, aj spolupracuje, s kým práve treba, viď. nejeden súčasný poslanec, ktorý obdiera lavice NRSR aj vyše dvadsať rokov. Odísť? A prečo? A čo pocit zodpovednosti a obyčajnej ľudskej slušnosti. Aj také čosi existuje? Kde? A to je čo, prosím vás..?

Napokon, aj naša vláda so svojou parlamentnou suitou používa Kennedyho upravené heslo (ono sú to vraj vlastne slová jeho riaditeľa zo strednej v Connectitute) "statočne" už dve volebné obdobia. Len  "vlasť"  nahrádzajú slovíčkom "vláda". A ešte k tomu občas, so zle zakrývaným zlomyseľným úškľabkom, pridajú hlášku o víťazoch volieb (kedysi Mečiar, nedávno Paška a iní) a heslo "Je po voľbách, zvyknite si!"

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Blaha sedel celkom sám. Takto vyzerala konferencia Smeru

Delegáti Smeru hlasovali. Nikto nebol proti.

KOMENTÁRE

Fico preháňal, aby sa stal nenahraditeľným

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.

ŠPORT

Lídrom Bory na Tour de France bude Čech, Sagan zabojuje o zelený dres

Leopold König pôjde na Tour so Saganom.


Už ste čítali?