"Boli sme blbí", povedal včera Fedor Gál

Autor: Elena Antalová | 17.11.2014 o 14:12 | (upravené 18.11.2014 o 1:11) Karma článku: 5,23 | Prečítané:  374x

Niektorí ľudia sa obávajú, že keď budú počúvať svoju pravdu, donúti ich to úplne zmeniť spôsob života a vylúčia to, lebo nie sú pripravení. Princezná Märtha Louise a Elisabeth Nordengová, autorky knihy Spirituálny kľúč (str.102). A tak sa podcenili aj pán Gál a jeho priatelia.

 17. novembra 1989 som ležala na JIS-ke po vážnej operácii a o páde "červenokožcov" (poručíme větru, dešti) som sa dozvedala sprostredkovane. Hneď, ako ma preložili na bežné oddelenie, som vždy po večeri ostávala až do noci "prilepená" k TV obrazovke v nemocničnej jedálni. Keď ma prepustili do domáceho doliečovania, snažila som sa nadviazať  kontakt s niektorými ľuďmi z VPN, ktorých som poznala a aspoň písomnou formou som sa pokúšala ponúknuť im svoje skromné publicistické služby (telefonicky to bolo márne). Chápem, mali podstatnejšie a dôležitejšie problémy. Kým som sa, už pohyblivá, začiatkom decembra pokúsila (ostýchavo a plná bázne) priblížiť k ľudom revolúcie, stretala som  aj vždy prispôsobivých pomocníkov, aktívnych aj do "nežnej".

Intelektuáli, múdre a rozhľadené osobnosti, ku ktorým som intuitívne inklinovala, by onedlho boli mohli rokovať aj v nákladnom výťahu. Očarení jednou, ani nie priveľmi chytrou líškou jej miesto syra ponúkli rovno moc.

"Veď je taký, ako my, zdravý, mocný , lakomý" boli by si mohli zaspievať s Lasicom, Satinským a Filipom, keby ich boli poznali. Individuality sa však stiahli do známeho smútku nepochopenia a spievať sa im už nežiadalo.

Znovu to bol "jeho" ľud a neskôr "národ" a nebolo dôležité, čo hovoril, ale ako skvele ich ovláda.

Mužská časť národa trieskala v krčmách do stola a opíjala sa pochybným velikášstvom, ženská časť ľudu padala rovno do "bezseba". No, aj medzi ženami boli výnimky.

Však, pani Remiášová?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Niektorí ľudia majú zvláštny dar, chutí im dúha a vidia zvuky

Ak vám vonia hudba alebo zapácha nejaká situácia, zrejme máte dobrú slovnú zásobu a radi sa vyjadrujete opisne. Alebo ste synestetik a myslíte to doslovne.

EKONOMIKA

Osem zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Ľudí čaká viac dokladovania a prísnejšie posudzovanie.

ŠPORT

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Špekulovalo sa o zdravotných problémoch.


Už ste čítali?