Kvalita TV príbehu miesto "nadupaných" dekoltov.

Autor: Elena Antalová | 1.1.2015 o 23:39 | Karma článku: 6,75 | Prečítané:  1669x

Prvá časť Tajných životov úspešne uviedla na Nový rok seriálový projekt RTVS.

O ženách a mužoch, akí v skutočnosti sú. Pre mnohých celkom nová téma a takmer neznáme prostredie, utajený azylový dom pre týrané ženy, ktorý, žiaľ, prichádza na rad až po aj u nás pridobre známom domácom násilí.

Tajné životy, ktoré pripravili v RTVS majú trinásť dielov. Námet  a scenáre napísali Biba Babinská a Naďa Clontz, scenáristkou prvej časti však bola uvedená Soňa Čermáková - Uličná. Réžie sa ujal úspešný režisér kriminálky Staré mesto Ján Sebechlebský. Do titulnej postavy riaditeľky azylového domu obsadil divácky veľmi úspešnú Zuzanu Mauréry (aj Panelák) a v prvej časti sme sa zoznámili aj s jej rodinou, keď manžela hrá Vlado Kobielsky (dlhoročne v Paneláku).

Prvej časti dominovala Anna Šišková, herečka mnohých polôh, ktorá nielenže pôsobila veľmi autenticky a dokázala v úlohe liečenej alkoholičky a týranej ženy už v prvej časti rozohrať variabilnosť a nejednoznačnosť charakteru postavy, ale potvrdila, že nie "nadupanosť" dekoltu, ale detailné prepracovanie postavy z nej robia veľkú hereckú osobnosť. Aj výber ostatných herečiek a hercov prispel k dobrému výsledku prvej časti (G.Marcinková, S.Tobias, K.Farkašová, J.Hansman a prekvapujúco výborná mladá V.Šarkozyová, aj "režisérovi" muži O. Daniš a V.Jedľovský (už s ním spolupracovali) splnili "zadanie" na pre nich príznačnej úrovni. Prispeli k úspechu skutočnej súčasnej drámy. A po nej, akiste, otrávený nekonečnými príbehmi posteľových lások, prahne vzdelaný slovenský divák.

Druhú časť seriálu Tajné životy uvedie RTVS v nedeľu na Jednotke o 20,20. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?