Keby sa ľudia nebáli, sú celkom slobodní...

Autor: Elena Antalová | 23.1.2015 o 0:35 | Karma článku: 5,29 | Prečítané:  1094x

...a vôbec nejde o zveličené ľudové hlasovanie, ale o takmer radostnú  smrť, ako o nej hovorí nový český seriál. 

Ľudia majú zrejme plné zuby dohadovania sa na tému, o ktorej už aj škoda plytvať slovami, preto si viacerí prepli TV po Búrlivom víne alebo Divokých koňoch na slovenských kanáloch (ak slovenské ľúbostné techtle mechtle vôbec pozerajú) možno aj zo zúfalstva na ĆT 2. Po dlhom naťahovaní tí, ktorí rozhodujú, konečne rozhodli zaradiť do vysielania o 22-hej hodine prvú časť trinásťdielneho seriálu dokumentaristu Viliama Politikoviča Brána smrti. Prvý diel mal názov Koniec alebo začiatok, a tí, ktorí sú presvedčení, že s telom definitívne mizne aj vedomie, môžu pokojne prestať čítať. Ostatní, ktorí veria alebo dúfajú v posmrtný život, budú však tiež mierne rozhorčení, pretože už úvodná časť je trošku o niečom inom, ako si na našom Slovensku väčšina veriacich zvykne predstavovať. Okrem viacerých českých vedcov a iných vzdelancov (napríklad spisovateľ a lekár Stanislav Gróf) vysvetlil svoju verziu premeny  a znovuzrodenia aj kultivovaný šaman Maynez z Papuy Novej Guiney a prihovoril sa aj nášmu čitateľovi dobre známy pán Moody (Život po živote a iné).

Najzaujímavejšie teórie dokumentu: Niet dôkazu, že vedomie je produktom mozgu. O smrti nemôžeme uvažovať z hľadiska nášho poznania. V našich krajinkách zľahčujeme tému umierania (Za plentou dodejcháte jako pes pod plotem)! Umieranie je ako usínanie, všetko sa nám stráca...Život po smrti sa podobá životu na zemi. Chýba však dôstojnosť odchodu a prechodu do nového života!

Bola to mimoriadne zaujímavá polhodina. Zaujímavých (pre ľudí akceptujúcich nové pohľady) môže byť aj dalších dvanásť,

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?