Budú hrávať v rádiách aj Jara Filipa? Veď tvrdil, že je černoch!

Autor: Elena Antalová | 16.4.2015 o 0:50 | Karma článku: 9,42 | Prečítané:  888x

Súdruh obirmovaný premiér, ak ste nás už zasa začali opíjať rožkami, bacha! My naozaj nie sme takí sprostí, ako si, akiste, o nás myslíte...

"Ej chlapci premilí, my by sme vás  ľúbili, keby ste nám traktorom rozorali lány", to boli začiatky slovenskej  socialistickej pop.

Ešte sme nezabudli. Bol jediný rozhlas (väčšinou fungoval "po drôte") a od dvanástej do jednej vyhrával "do tanca a na počúvanie". Na pracoviskách aj to bola viac menej sviatočná chvíľa. S natiahnutými ušami sme čakali, či sa okrem povolených slovenských muzikantov, textárov a spevákov ("Otvárajte kasíno, dostal som chuť na víno". "Náš malý pes Bobi, stále zle mi robí, vyskočil na regál a zožral kocku z lega...", "Nebo, biely ruský les a pieseň, ktorá z prachu ciest šumela ako vodopád, to všetko, hoci na chvíľu, mi vráť, na chvíľu vráť", ozve aj nejaký cudzojazyčný hit, najlepšie anglický. Asi netreba vysvetľovať, prečo.

Rozhlasoví hudobní redaktori by vedeli rozprávať, pán Zelenay, napríklad.

A teraz to budeme mať tu zas? Pôjdeme za ručičky s Maťom Ďurindom, v úctivej vzdialenosti za premiérom a ministrom kultúry uvažovať, kto z autorov je číročistý Slovák a zaľúbený smerák, aby ho museli  často zaraďovať  do vysielania a tak sa vrátiť dozadu, do čias budovania "najradostnejšej" minulosti.

Ach, Jaro Filip, často spomínam akúsi reštaurácii na vidieku, kam si sa so svojou "úderkou" po dvoch koncertoch (v čase, keď sa súdruh Mečiar rozhodol zbaviť médiá vašich osobností) vybral  konečne navečerať a akýsi domáci jednému z Tvojich kolegov vchrstol do tváre "A henten? Veď to je žid!"

No vidíš, a ja som ešte k tomu aj černoch!" - Neodpustil si si.

Toto sú teraz naše problémy, Jaro, nie nejaký Váhostav!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Niektorí ľudia majú zvláštny dar, chutí im dúha a vidia zvuky

Ak vám vonia hudba alebo zapácha nejaká situácia, zrejme máte dobrú slovnú zásobu a radi sa vyjadrujete opisne. Alebo ste synestetik a myslíte to doslovne.

EKONOMIKA

Osem zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Ľudí čaká viac dokladovania a prísnejšie posudzovanie.

ŠPORT

Sagan pobavil otázkou na súpera aj odpoveďou, prečo bol na toalete

Špekulovalo sa o zdravotných problémoch.


Už ste čítali?