V nedeľu bol dobrý aj bulvár

Autor: Elena Antalová | 19.5.2015 o 14:45 | (upravené 19.5.2015 o 17:57) Karma článku: 4,12 | Prečítané:  694x

Šprint na záver cyklistických pretekov Okolo Kalifornie vyrazil Saganovi dych. TV divákom ho vyrazil Kovaľčukov trápny tím.

Nielen nedeľnými bulvárnymi novinami viacerí opovrhujú, ale mnohí ich aj s chuťou čítajú. Navyše, keď najnovšie informácie a komentáre v nedeľu inde neexistujú (nie každý má internet). A uplynulá nedeľa bola výnimočná najmä pre milovníkov športu.

Je pravda, že informácie typu "Žbirka má nové okuliare", či "Božský Kája v Tatrách večne mladý" boli len do počtu, ale ako povinné drobnôstky sa dali prežiť. Na druhej strane kuriozitkou bol výrok herca Jackuliaka, ktorý pripravoval fašírku v lekárskych rukaviciach. "V nich mám ten pocit, nech sa to prepojí s mojou energiou", povedal.  Bez komentára.

Podstatné je, samozrejme, niečo iné.

Pretože v nedeľu vychádza  len tento printový titul a v sobotu z posledných zvyškov síl zvíťazil na pretekoch Okolo Kalifornie náš Peter Sagan, chceli sme sa o obľúbenom Žilinčanovi po trojmesačnom záhadnom mlčaní dozvedieť čo najviac. Vime síce, že sa mu počas jari neveľmi darilo, čo mu pán Tinkoff neraz nedva pripomenul, a celá vyhrotená situácie samotného cyklistu iste mrzela najväčšmi. Na Slovensku bolo ticho. Zrejme radšej neinformovať, ako priznať nepríjemné. Teraz je znovu kráľ a novinári sa predháňajú v chválospevoch. "Konkurenciu roztrhal ako mokré noviny", dočítali sme sa v nedeľu. Potom už (pondelok) pribúdali ďalšie chvály. Opodstatnené. V dojazde Saganovi totiž vyrazilo dych a zostal sedieť a chvíľu aj ležať na zemi. Na rozdiel od ruských výborných hokejistov, ktorých Iľja Kovaľčuk po krutej prehre s Kanadou pred skončením ceremoniálu odvelil z ľadovej plochy, je Peter chlap, ktorý  sa nehanbí, hoci je aj momentálnej v kríze!

Možno viacerí teraz zdvihnú mentorsky obočie: "Veď peniaze"!

Je to ich slobodná vôľa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?