Kompetentnosť a úsmev je to, čo chýba

Autor: Elena Antalová | 21.5.2015 o 22:40 | Karma článku: 4,32 | Prečítané:  410x

 Liečivé úsmevy televízneho hokejového experta, 61 ročného Petra Vichnara, ktorý po MS 2015 skončil svoje pôsobenie v pražskej televíznej hokejovej redakcii, pomáhali  ešte z čs. obrazoviek prežiť normalizáciu č.1. Kompetentnosťou.

Za socializmu viacerí čakali na koniec večerných, ešte spoločných, TV správ, konkrétne na Petra Vichnara, ktorý bol, nielen pre športových fanúšikov, televíznym slniečkom. Mal taký dar. Dával nádej. Jeho úsmev dokázal vyčarovať dobrý pocit aj v tých divákoch, ktorí by si, po politických dezinformačných správach, boli už najradšej strčili hlavu pod paplón.

Pán Vichnar začínal, spolu s Ivanom Niňajom, v roku 1980, keď ostatní zabehaní TV "šporťáci" odcestovali na olympijské hry do Moskvy. Odvtedy odpracoval 16 majstrovstiev sveta v hokeji, 5 olympijských hier a 1 svetový pohár. Dokopy komentoval 214 hokejových stretnutí. Kompetentne a s úsmevom, plným nádeje.

Nepochybujme ani náhodou o tom, že rovnako liečivý bude aj úsmev čerstvého kandidáta na prezidenta SZĽH Richarda Lintnera (37). A nepochybujme o tom, že ho júnové voľby vo funkcii potvrdia! Svoju kompetentnosť, spolu s úsmevom,  potvrdzoval tiež na ostatných MS v ľadovom hokeji. Tá kompetentnosť a liečivý úsmev dávajú nádej, že sa máme na koho spoľahnúť aj počas prípadnej druhej normalizácie.  Podľa súčasných dejov na slovenskej politickej scéne v súvislosti s neschopnou opozíciou bez osobností to jasne k tomu nešťastnému koncu - ďalšej normalizácii -  smeruje. Lebo rečí klauna Matoviča, že už majú (Sulík, Lipšic, Matovič) kohosi na vodcu opozície vyvoleného sa treba skôr desiť!

Inteligentný, svetaznalý, kultivovaný pán hokejista Richard Lintner spolu s Bondrom, Šatanom a ďalšími sú svojou nielen hokejovou gramotnosťou a skúsenosťami, omnoho väčšou zárukou. Aj pre rodáčky, ktoré možno nevedia, čo je to puk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?