Nedeľná obrazovka RTVS a TA 3 - mečiarovské retro ako vyšité

Autor: Elena Antalová | 26.5.2015 o 1:00 | Karma článku: 10,54 | Prečítané:  1670x

Tentoraz v podaní iných obľúbencov, ale v podstate s podobným scenárom. Najskôr naživo predseda vlády o 11-tej V politike, v O päť minút 12 pán Fico, asi zo záznamu, s predsedom KDH a  podpredsedom parlamentu pánom Figeľom.

Komu bolo už priveľa  predsedu vlády, mohol si prepnúť na RTVS 2, kde v drahom pracovnom úbore, podobne ako jeho kolegovia, koncelebroval slávnostnú sv. omšu´, ľudovo povedané na ´Duchaˇ, všeobecne známy emeritný arcibiskup Sokol.

Ak je tretia božská osoba, zobrazovaná ako holubica, na strane  našich najvyšších cirkevníkov, zdá sa, že  nechala, podľa učenia Cirkvi jemu a Otcovi rovnocenného Ježiša, radšej stáť pri zadných dverách. Veď aký trapas  by bol mohol nastať, ak by svojou pokornou existenciou pri premieňaní chleba a vína na Jeho telo a krv vyviedol vysokých cirkevných papalášov z miery a viac či menej dokonale hraného pokoja natoľko, že by mu prikázali, aby ich nevyrušoval? (Podobnosť so situáciou na zádušnej omši za emeritného biskupa Tótha a v pozadí kostola stojacim arcibiskupom Bezákom v civile by nebola čisto náhodná).

Čo sa teda prenášalo z obrazovky? Dobro alebo zlo? Pravdaže, pre koho ako. Veď čo je pravda,  pýtal sa vraj už Pilát a poumýval si ruky. A čo je dobro  čo zlo?

Podľa Zborníka náuk (encyklopédie) v modernej etike a filozofii pojem dobra znamená najvyššiu morálnu hodnotu a je to protiklad zla. Viacero filozofov, a nielen v dnešnej dobe, sa takému hodnoteniu zámerne vyhýbalo a vyhýba.

Subjektívne dobro nás vraj osobne teší.

Objektívne dobro  by malo prospievať všetkým.

Dobro je mravné a slúži ku cti.

A čo  vraj v sebe zahŕňa zlo? Zámer škodiť, úmyselne trápiť, vyvolávať spory, pestovať nepriateľstvo, privodiť nešťastie, pohromu. Pokračovať by sa dalo dlho. Načo? Okolo nás je zla dosť.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?