Vláda musí šetriť,

Autor: Elena Antalová | 21.7.2015 o 23:00 | Karma článku: 7,56 | Prečítané:  966x

pretože peniaze, ktoré dostáva, pochádzajú z krvi a potu jej národa. Je spravodlivé, keď každý jednotlivec pomáha svojou časťou niesť výdavky štátu. Nie je spravodlivé, keď  sa musí so štátom deliť polovicou svojho ročného príjmu.

Kto to  povedal?

Skôr, ako sa k tomu dostaneme, ozrejmime si dve slová: Vláda a Národ a pridajme k nemu Ľud, ktoré sa zvykne s Národom zamieňať.

Vláda je, aj podľa encyklopédie, najvyšší, spravidla kolektívny orgán výkonnej moci v štáte.

Národ je spoločenstvo ľudí s rovnakým kultúrnym zázemím, jazykom, psychikou, náboženstvom.

Ľud sú najširšie vrstvy obyvateľstva.

Máme vládu, ktorú si v slobodných voľbách víťazstvom strany SMER, vyvolil ľud. Sme s ňou spokojní?

Podľa vysokých preferencií, aké do budúcich volieb tejto strane prisudzuje ĽUD, áno. Naďalej nám teda zrejme  bude vládnuť Robert Fico a spol. a ľud, ktorý sa skladá aj z dedičov ľudákov ( spomienková Hlinkova slovenská ľudová strana), pohrobkov alebo ešte žijúcich komunistov a ich dorastu (členov alebo sympatizantov ľavicovej politickej doktríny), šovinistov (vyhrotených nacionalistov) či rasistov (veriacich vo vlastnú nadradenosť) a, žiaľ, aj s polo či takmer nevedomými ľudskými bytosťami s volebným právom, bude naďalej vzdávať vďaky, mlčať alebo šomrať.

A čo onen Národ? Existuje u nás komunita, ktorá má rovnaké kultúrne zázemie, jazyk, psychiku a náboženstvo? Nie, na Slovensku existujú len čiastkové komunity s akými-takými styčným bodmi. Treba veriť, že sú schopné sa dohodnúť a utlmia svoje túžby byť hore, vládnuť a rozhodovať len po svojom. . Ak sa to stane, dá sa ešte veriť, že dôjde k zmene. Ak by k nej skutočne došlo, nemuseli by sme počúvať toľkokrát opakované: Vláda musí šetriť... A nedozvedieť sa poctivú pravdu, prečo. Lebo skutočne nie je spravodlivé, keď sa občania musia deliť so štátom o polovicu ročného príjmu.

(Horeuvedený citát vyriekol pruský kráľ Fridrich II., predstaviteľ osvietenského absolutizmu v XVIII. storočí).

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?