Akáže to mala byť tá ľudská tvár socializmu?

Autor: Elena Antalová | 24.8.2015 o 23:30 | (upravené 25.8.2015 o 0:53) Karma článku: 8,27 | Prečítané:  1299x

"Ak by nebolo udalostí, ku ktorým došlo 21. augusta 1968, možno by sme dnes na tom boli lepšie ako Rakúsko alebo ktorákoľvek iná krajina. Politika s ľudskou tvárou, o ktorej A.Dubček tak často  hovoril, má moje veľké sympatie".

Kto sa už naučil chápať myslenie Roberta Fica, nemôže tomu, že  horeuvedené slová myslel vážne, neveriť. Ja im z princípu neverím.

Alexander Dubček vstúpil ako sedemnásťročný do ilegálnej KSS, už poznačený "správnou" výchovou v Sovietskom zväze. Po druhej svetovej vojne sa angažoval v KSS a tak, ako slovenskí ľudáci doteraz neveria v existenciu holocaustu, ani on nevidel a nepočul o komunistických lágroch a mučených a umučených rodákoch. Ja som  o nich už ako decko vedela.

Študent politológie Adam Sípos nedávno napísal: "40 rokov šialeného režimu zobralo ľuďom to najcennejšie, Slobodu ducha! A všetko to začalo okupáciou v roku 1968. Alexander Dubček mal plán, ako ozdraviť socializmus. Chcel mu dať ľudskú tvár. Namiesto toho prišli tanky!" Ďalej pokračuje: "Od čoho je Rakúšan iný ako sme my? Nie je tam žiadny rozdiel. Ale Rakúšan žil v pocite slobody a kreativity desiatky rokov. My nie". Adam Sipos dostáva rozumy od svojich vysokoškolských pedagógov, ktorí mali v roku 1968, podobne ako R. Fico len nejaké dva-tri roky, a rovnako ako on, bezvýhradne veria tomu, čo práve hlásajú. (Títo skromní komunisti teoretici a súčasne praktizujúci milionári, to je humor, aký majú v máloktorej krajine).

Milý Adam! Ani to, čo ste napísali, nie je pravda. Rakúšan žije v pocite slobody 70 rokov, Slovák 25.

Alexander Dubček vraj v moskovskom zajatí povedal Leonidovi Brežnevovi: "My sme boli národom rusofilov. Teraz je s tým koniec. Vyhĺbili ste medzi nás priepasť!"

Žiaľ, aj to je lož. Neboli sme a nie sme všetci národom rusofilov (máme však aj pár významných bývalých disidentov - rusofilov, to je fakt).

Vrátim sa k princípom. O normálny život, akí vedú Rakúšania a iní šťastnejší v  Európe, nás doniesli po vojne predstavitelia svetových mocností, ktorí si delili Európu a ktorým na maličkom Československu vôbec nezáležalo. Predhodili nás Stalinovi.

Ešte dlho budem Rakúšnom závidieť!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?