Mlčanie o kauze Bezák je trápne. Nielen na Slovensku.

Autor: Elena Antalová | 22.11.2015 o 20:00 | Karma článku: 10,16 | Prečítané:  1738x

"Poprosil nás (pápež František), aby sme sprostredkovali základnú myšlienku, že je ochotný mu (Bezákovi) pomôcť",  povedal predseda KBS Stanislav Zvolenský. O akú pomoc ide, neprezradil. Vraj to vie iba pápež.

Cirkevný analytik Gazda potvrdil, že ani jemu nie je známe, o aký druh pomoci by po stretnutí vo Vaikáne malo ísť. Podľa Františka Rábeka ´Všetko záleží od arcibiskupa Bezáka´. Podľa neho (Rábeka) pretrvávajú aj dôvody odvolania, kým ich sám arcibiskup Bezák nezmení.

Na inom mieste utajený autor (autori) uviedol (uviedli), že Svätý otec je pripravený (pomáhať), ale Bezák by mal priznať...Čo? Nevieme.

A komu to má priznávať?

Pripomeňme si, že začiatkom júna uplynulo 6 rokov odvtedy, ako vysvätili Róberta Bezáka za biskupa a uviedli ho do služby trnavského arcibiskupa. Začiatkom júla prešli 3 roky od jeho odvolania emeritným pápežom Benediktom XVI.

10.apríla t.r. prijal nový pápež František pána Bezáka na súkromnej audiencii. Pochybnosti o obsahu audiencie, ktoré sa snažili vniesť do prípadu vatikánski úradníci, vyvrátil jej priamy účastník, český kardinál Vlk vyjadrením z 24. mája 2015. Niektoré zdroje ho obviňujú z klamstva.

Od začiatku odvolania trnavského arcibiskupa utajuje KBS nielen pred svojimi ovečkami, ale aj nekatolíckou verejnosťou akési neznáme skutočnosti a aj  dnes, v nádeji, že stratili všetci pamäť, sa snaží naznačovať, že vina je na strane Róberta Bezáka.

Čo vie Svätý otec, čo my nevieme? Ak vie o neprístojnostiach, nemal by s nimi prostredníctvom KBS oboznámiť predovšetkým slovenských veriacich? A ak nejaké neprístojnosti v rozpore s etikou existujú, prečo mu vlastne chce pomáhať? A čo bude obsahom pomoci?

Pomôcť by azda bolo treba všetkým obmedzencom, tajnostkárom a klamárom, aby konečne začali používať ROZUM a  povedali  PRAVDU. Aspoň svoju verziu pravdy, na ktorú by  sa dalo reagovať. Lebo potom  nemožno situáciu chápať inak, iba ako (aj mediálnu) snahu o ututlanie prípadu.

V  súčasnosti mnohí v súvislosti s našou krajinkou považujeme za priority budúce voľby a s nimi spojené kauzy a kauzičky. A vari sa aj pozastavujeme nad opovážlivosťou riešiť v ťažkých európskych týždňoch  prípad Bezák. Lenže ak si konečne nezačneme zametať pred vlastným prahom, máme právo dávať ´rozumy´ ostaným Európanom?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?