S láskou na ceste k urne (volebnej)

Autor: Elena Antalová | 27.1.2016 o 15:55 | Karma článku: 7,83 | Prečítané:  284x

Ak by z milióna starobných dôchodcov Slovenska volila, povedzme, polovica, teda pol milióna svojprávnych občanov, vraj by, podľa agentúry Focus a podľa Aktualít Sk, vyše 50 % opýtaných, (ktorí  sú rozhodnutí ísť voliť), volilo SMER

Každý tretí starší a starý človek je osamelý. Nie každý vie žiť ako samotár. Navyše, nazdám sa, každý bez rozdielu má v genetickej výbave túžbu realizovať sa, byť užitočný. Nie som si istá, či súčasná spoločnosť umožňuje naplnenie očakávaných predstáv o spoločenskom uplatnení schopných sedemdesiatnikov a vyššie. Takže sa domnievam, že z toľkých žijúcich starobných dôchodcov má šťastie žiť s pocitom spokojnosti a vyrovnanosti možno desatina.

Ak jedinec nemá naplnenú svoju predstavu spokojnej staroby v súkromnom živote a nevie alebo nemôže si vytvoriť podmienky konkrétneho uplatnenia v kontakte so "svetom", hľadá aktivity, ktoré by mu pomohli v rámci možností plnohodnotne žiť. Ak to nejde inak, vytvorí si  predstavu aspoň čiastočnej sebarealizácie v kontakte so súčasnými dejmi vo svojom okolí (v spoločnosti).  Stačí, ak sa vyskytne osoba, ktorá dokáže "vybudiť" jeho záujem a stane sa jej obdivovateľom a bezmedzným zástancom. S overenou skúsenosťou (Mečiar)  je to predovšetkým záležitosť  ženského dôchodcovského zastúpenia, v ženách býva túžba po citovej viazanosti k "ideálu" intenzívnejšia. Ak osamelé ženy nestretnú "hrdinu" svojich snov v súkromí, a nájdu ho vo verejnom živote, naplní ich konečne pocit satisfakcie.

Otázka výberu "hrdinu" súvisí s genetickou výbavou voliča, s jeho vzdelaním, skúsenosťami a charak-terom.

"Ideálne" je, ak ON, zidealizovaný "hrdina" pozitívne zareaguje (a ON to robí rád). Naplní tak predstavy roztúžených jedincov k  niekomu patriť. Splní im virtuálny sen, že vzťah je obojstranný a onedlho je z vymysleného hrdinu poloboh.

Cestu k ich srdciam má otvorenú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Bojkot zasadania vlády vracia Dankovi v hre vážnosť

Tromfom Danka je teraz jeho nevypočítateľnosť, náladovosť.

PRIMÁR

Strachu sa bude dať zbaviť. Vedci ho zničia pomocou svetla

Objav pomôže obetiam traumatizujúcich zážitkov.


Už ste čítali?