Keby svetu vládli ženy, Ježiš by žil.

Autor: Elena Antalová | 23.3.2016 o 16:00 | (upravené 24.3.2016 o 11:01) Karma článku: 3,95 | Prečítané:  674x

Sprievodkyne, ženy. Cez deň popri Kazateľovi ticho žijú, večer sa  pri ňom a s ním ticho modlia a potom spolu skromne večerajú. Ponúknu aj Ježišových učeníkov, ktorí, radšej ani nezdvíhajúc hlavy, berú od nich chlebové placky.

Ten, ktorý je zodpovedný za rozpočet často sa meniacich skupín, rozpačito sleduje večerajúcich. Volá sa Judáš a nie je s ním vždy zábava, ženy musia o každý príspevok bojovať. Aby mal prehľad, osobne ženy kontroluje. Vrčia na neho a sú omnoho radšej, keď sa podaktorá vráti od rodiny a donesie trocha obživy, aby nemuseli žobrať od namosúreného hospodára. Vtedy sa Judáš usmieva. Nielen na Ježiša, ale aj na ne, dokonca sa stalo, že u Kleofáša si po požití vína na Ježišov pokyn aj zatancoval, lebo Ježiš sa rád zabáva. Ale to je skôr výnimka...Podaktorej sa Judáš aj zapáči, lebo má, ak nejde o peniaze, jemné správanie. Lenže on si ženy nevšíma alebo to len hrá, oči má len pre Učiteľa a je najšťastnejší, ak sa Ježiš venuje iba jemu. Zhovárajú sa o veciach, ktorým nikto nerozumie. O svetoch medzi hviezdami, o liečení tela a duše, o záhadách bytia...Možno by im rozumel študovaný Tomáš, keby sa nezaujímal len sám o seba a mal väčšiu trpezlivosť. Ostatní veria iba tomu, čo sa dá rukolapne dokázať. Šimon s Ondrejom síce veľa vecí nechápu, ale sú Ježišovi natoľko oddaní, že im ani nenapadne pochybovať o ničom, o čom je presvedčený Majster. A mladý Ján so srdcom dieťaťa je vďačný za každú láskavosť, vyzerá takmer ako Ježišov syn, nie jeho apoštol. S radosťou pomáha starším ženám s pečením chlebových placiek a rýb, a keď nie je na očiach ostatným mužom, aj s praním.  S radosťou víta každé ráno, večer sa lúči so zapadajúcim slnkom, teší sa na každú modlitbu.

Zobďaleč sedí Majster s Mariamne, o niečom vášnivo diskutujú. Nedotýkajú sa, ale pulzuje medzi nimi takmer hmatateľná láskavá energia a oblažuje každého, kto ju chce prijať.

Aj napoly hladní  chlapi? Ako sa pritom cítia? Veď ich si vyvolil na samom začiatku, veď kvôli nemu opustili svoje dovtedajšie životy, oni majú byť pre neho prvoradí, nie žena?!

Žiarlia? Na Mariamne, lebo ju Majster vyzdvihol na úroveň muža? Nestane sa pre nich najsilnejšiu konkurenciou?

Stihnú si ženatí apoštoli užiť manželskú lásku, keď sa v krátkych prestávkach vracajú k svojim rodinám?  A kam sa vracajú tie ženy - tiché a múdre sprievodkyne Pána, sú to nevydaté panny alebo vdovy? Ostávajú v tých pár týždňoch voľna v Ježišových essejských kláštoroch, nevyučuje ich prorokyňa Judita?

Pokračovanie z rukopisu Aj pravda je len slovo?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?