"Jan Palach bol komunista a okupácia je národné povstanie"

Autor: Elena Antalová | 24.8.2016 o 20:00 | Karma článku: 6,00 | Prečítané:  1205x

myslí si väčšina slovenských študentov pri príležitosti výročia prepadu Československa vojskami "spriatelených armád". To, že ich pozval Vasil Biľak, niektorí starší asi vedia, ale o jeho vedúcom postavení v školstve a kultúre nie

Poznali sme ho najmä zo záberov, ako v kvalitnom saku odborným okom, v sprievode vyvolených súdruhov, kontroluje veľkosť a kvalitu pšeničného zrna v každoročnej úrode Sovietmi ešte "potichu" chránenej slovenskej krajiny. (Pre študentov: Brežnev, ktorému Biľak adresoval pozývací list, bol svojho času najvyšší sovietsky papaláš. Čo bol Sovietsky zväz, možno podaktorí študenti tušia).

Skrátka: V rokoch 1959 až 1962 bol RSDr. Biľak povereníkom školstva a kultúry (neskôr sa realizoval v podstatne dôležitejších funkciách "rodnej" strany a vlády). A pretože tradícia nepustí (vrátane súčasných straníckych a vládnych činiteľov v pšenici a kukurici), pokúsili sme sa preskúmať, akí špecialisti boli na Slovensku ministrami kultúry v samostatnej Slovenskej republike.

Ešte v roku 1992 to boli dvaja, Dušan Slobodník a Matúš Kučera, HZDS, v roku 1993 Roman Kováč, HZDS, vzápätí 1993 - 1994 Jaroslav Paška, SNS, v roku 1994 Ľubomír Harach, DEÚS, 1994 - 1998 Eva Slavkovská, SNS. Milan Ftáčnik, podobne ako Eva Slavkovská, panoval na "školstve"  4 roky,SDĽ, Peter Ponický zo SDĽ stihol byť ministrom krátku chvíľu, aby po ňom nastúpil Martin Fronc, KDH na roky 2002 - 2006, László Szigeti zo SMK, rok 2006, vymenil ho Ján Mikolaj, SNS, 2008 - 2010, po ňom prišiel Eugen Jurzyca 2010 - 2012, V rokoch 2012 - 2014 panoval na školstve Dušan Čaplovič,Smer, v roku 2014 ho na chvíľku vystriedal Peter Pelegrini, aby sa dva roky, 2014 - 2016, snažil uspieť Juraj Draxler zo Smeru, v súčasnosti vládne školstvu Peter Plavčan zo Smeru.

Vráťme sa k titulke: Jan Palach, samozrejme, nebol komunista. Upálil sa v Prahe na protest proti  sovietskej okupácii, ktorú v ankete súčasní študenti nazvali národným povstaním. Za to, že študenti nevedia, kde je "sever", vlastne ani nemôžu. V školských učebniciach je o Palachovi jediná veta. Bez fotografie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TRNAVA

Trnavskí policajti zastrelili muža, ktorý mal šéfovať bankomatovej mafii

Obeťou policajnej streľby v obci Opoj je 42-ročný Ján Golis.

KOMENTÁRE

A toto vám ako napadlo, pani Nicholsonová?

Kým Pašku musela schladiť Laššáková, Nicholsonovú poslal do reality Galko.

TECH

Teoretická astrofyzika dosiahla truiumf, našli kilonovu

Ďalekohľady zachytili prvý optický náprotivok zdroja gravitačných vĺn.


Už ste čítali?