"Jan Palach bol komunista a okupácia je národné povstanie"

Autor: Elena Antalová | 24.8.2016 o 20:00 | Karma článku: 6,00 | Prečítané:  1211x

myslí si väčšina slovenských študentov pri príležitosti výročia prepadu Československa vojskami "spriatelených armád". To, že ich pozval Vasil Biľak, niektorí starší asi vedia, ale o jeho vedúcom postavení v školstve a kultúre nie

Poznali sme ho najmä zo záberov, ako v kvalitnom saku odborným okom, v sprievode vyvolených súdruhov, kontroluje veľkosť a kvalitu pšeničného zrna v každoročnej úrode Sovietmi ešte "potichu" chránenej slovenskej krajiny. (Pre študentov: Brežnev, ktorému Biľak adresoval pozývací list, bol svojho času najvyšší sovietsky papaláš. Čo bol Sovietsky zväz, možno podaktorí študenti tušia).

Skrátka: V rokoch 1959 až 1962 bol RSDr. Biľak povereníkom školstva a kultúry (neskôr sa realizoval v podstatne dôležitejších funkciách "rodnej" strany a vlády). A pretože tradícia nepustí (vrátane súčasných straníckych a vládnych činiteľov v pšenici a kukurici), pokúsili sme sa preskúmať, akí špecialisti boli na Slovensku ministrami kultúry v samostatnej Slovenskej republike.

Ešte v roku 1992 to boli dvaja, Dušan Slobodník a Matúš Kučera, HZDS, v roku 1993 Roman Kováč, HZDS, vzápätí 1993 - 1994 Jaroslav Paška, SNS, v roku 1994 Ľubomír Harach, DEÚS, 1994 - 1998 Eva Slavkovská, SNS. Milan Ftáčnik, podobne ako Eva Slavkovská, panoval na "školstve"  4 roky,SDĽ, Peter Ponický zo SDĽ stihol byť ministrom krátku chvíľu, aby po ňom nastúpil Martin Fronc, KDH na roky 2002 - 2006, László Szigeti zo SMK, rok 2006, vymenil ho Ján Mikolaj, SNS, 2008 - 2010, po ňom prišiel Eugen Jurzyca 2010 - 2012, V rokoch 2012 - 2014 panoval na školstve Dušan Čaplovič,Smer, v roku 2014 ho na chvíľku vystriedal Peter Pelegrini, aby sa dva roky, 2014 - 2016, snažil uspieť Juraj Draxler zo Smeru, v súčasnosti vládne školstvu Peter Plavčan zo Smeru.

Vráťme sa k titulke: Jan Palach, samozrejme, nebol komunista. Upálil sa v Prahe na protest proti  sovietskej okupácii, ktorú v ankete súčasní študenti nazvali národným povstaním. Za to, že študenti nevedia, kde je "sever", vlastne ani nemôžu. V školských učebniciach je o Palachovi jediná veta. Bez fotografie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin má k prezidentskej petícii bližšie, ako priznáva

Čím viac hlasov, tým ľahšie rozhodovanie o kandidatúre, tvrdí konšpirátor a bývalý minister spravodlivosti. Zneužitia svojich údajov sa nebojí.


Už ste čítali?