Politici sú drahí ako káva, ktorej zrnká prešli zažívacím traktom cibetiek

Autor: Elena Antalová | 31.8.2016 o 22:13 | Karma článku: 8,04 | Prečítané:  715x

Každý deň si prinášajú malý skladací stánok na svoje tlačoviny.Vkusne oblečené dámy a páni. Svedkovia Jehovovi. Nič proti nim nemám, myslím, že ani oni nemajú nič proti mne. Hneď po zoznámení sme si svoje postoje vysvetlili

Oni mi nevnucujú svoje biblické príbehy, ja im dávam pokoj s kvantovou fyzikou. Vysvetlili sme si to s úsmevom aj s dvojicou mladých misionárov Cirkvi Ježiša Krista neskorších dní, jednoducho s mormónmi, ktorí sú na Slovensku sedemnástou registrovanou náboženskou spoločnosťou.

Vždy, keď vidím týchto zanietených aktivistov, napadne mi, že by si z nich, čo sa propagácie týka, mohli vziať príklad aj veľké kresťanské cirkvi. Ale to nie je môj problém. Problém skôr vidím v poslancovi Podmanickom, ktorý takto, nenápadne, nadbieha svojmu predsedovi a chce navrhnúť zákon o nevhodnosti stavania mešít na našom názorovo už celkom roztrieštenom Slovensku. Mladý poslanec má plné právo, ba priam povinnosť podávať návrhy, ale, že mu to zišlo na myseľ práve teraz?! Čo je to, prepáčte, zasa za somarinu? Spomínate si na vlaňajšie šľahy predsedu o moslimoch, ktorí sa nám tu rozlezú ako kobylky! Dnes od nás uteká aj tých zopár, ktorých sme, na veľké prevrávanie, dotiahli k nám. Veď ani aramejskí kresťania si nevedia zvyknúť...Nečudujem sa. A po predsedovom trápnom prejave na oslavách SNP už vôbec nie. Mimochodom, jeho vrúcny vzťah k východným bratom vyvoláva otázky. Vie tento náš pán súdruh premiér, ako to s Povstaním bolo? Hovoria mu niečo mená generálov Wiesta a Goliana? A bratov Miloša, Mira a Milana Veselovcov, bez ktorých, ak by vôbec nejaké povstanie ľudu bolo, malo by celkom inú tvár? Oni boli tí, vďaka ktorým generál Golian mohol vydať 29. augusta 1944 rozkaz "Začnite s vysťahovaním", čo bol povel pre predovšetkým pripravených slovenských dôstojníkov na otvorený boj proti fašizmu.

Však si to v socialistickom Československu aj s ďalšími členmi rodiny bolestne odtrpeli

A my, po mnohých desaťročiach, máme v B.Bystrici obnovený bunker, v Bratislave poslanca, ktorý sa trápi kvôli zákazu stavieb mešít a predsedu, ktorý už nevie, kam z konope. Ešte dobre, že nedáva strieľať svojich podpredsedov, ktorí v parlamente pri jeho prejave zaspia.

Pite si aj ďalej drahú cibetkovú kávu, poslanci a vládni úradníci. Veď o to vám ide vždy až na prvom  mieste.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin má k prezidentskej petícii bližšie, ako priznáva

Čím viac hlasov, tým ľahšie rozhodovanie o kandidatúre, tvrdí konšpirátor a bývalý minister spravodlivosti. Zneužitia svojich údajov sa nebojí.


Už ste čítali?