Keď trojuholník je kocka

Autor: Elena Antalová | 19.12.2016 o 15:50 | Karma článku: 2,94 | Prečítané:  427x

môže byť pravica ľavicou a oboje môže byť ničím, ale najmä je to takmer všetkým jedno. V podstate je to práve naopak.

Lebo len vtedy, ak nám je všetkým všetko jedno, môžu sa takzvaní ľavičiari správať ako najhorší vykorisťovatelia a pravičiari ako tichí blázni, ktorí vlastne vôbec nevedia, čo chcú.

Jedno však vedia celkom iste: že keby nám oni vládli, finančne by zabezpečili seba aj ešte nežijúcich pravnukov, patrili by im krásne baby plus pre obyčajných smrteľníkov nedosiahnuteľné ostatné krásy sveta, čo pre nich znamená všetko, a pre múdreho človeka nič.

Iba tak sa potom stane, že keď si ku káve vypýtate francúzsky krémeš, dostanete akýsi príťažlivý trojuholník s ovocím. Ako vysvetlenie príde odpoveď, že kaviareň objednala vo výrobni toľko a toľko francúzskych krémešov. teraz sa to volá francúzska kocka, ako uviedli cukrári v dodacom liste, možno kvôli alibi, lebo šľahačky je v nej čoraz menej. Podľa receptu by to malo byť s pudingovou náplňou fifty fifty.

Zákazník neprotestuje, trojuholník s ovocím je chutný.

Čo by sme vlastne chceli?

Aby práve cukrárski expedienti boli dôkladní, keď tí, ktorí o nás rozhodujú, sú nevychovanci, majú mínusovú úroveň a je celkom jedno, či sa pozriete doľava alebo doprava. Samoľúbosť na entú. Hlavne, že sa tvárime ako humanisti.

K humanizmu, čiže ľudskosti, patrí slušnosť, k slušnosti pravda, k pravde vnútorná gramotnosť, k vnútornej gramotnosti spytovanie svedomia a vyznanie hriechov. Až potom chodí Ježiško.

Takže v nijakom prípade nemôže byť kockou trojuholník.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?