Keď trojuholník je kocka

Autor: Elena Antalová | 19.12.2016 o 15:50 | Karma článku: 2,94 | Prečítané:  450x

môže byť pravica ľavicou a oboje môže byť ničím, ale najmä je to takmer všetkým jedno. V podstate je to práve naopak.

Lebo len vtedy, ak nám je všetkým všetko jedno, môžu sa takzvaní ľavičiari správať ako najhorší vykorisťovatelia a pravičiari ako tichí blázni, ktorí vlastne vôbec nevedia, čo chcú.

Jedno však vedia celkom iste: že keby nám oni vládli, finančne by zabezpečili seba aj ešte nežijúcich pravnukov, patrili by im krásne baby plus pre obyčajných smrteľníkov nedosiahnuteľné ostatné krásy sveta, čo pre nich znamená všetko, a pre múdreho človeka nič.

Iba tak sa potom stane, že keď si ku káve vypýtate francúzsky krémeš, dostanete akýsi príťažlivý trojuholník s ovocím. Ako vysvetlenie príde odpoveď, že kaviareň objednala vo výrobni toľko a toľko francúzskych krémešov. teraz sa to volá francúzska kocka, ako uviedli cukrári v dodacom liste, možno kvôli alibi, lebo šľahačky je v nej čoraz menej. Podľa receptu by to malo byť s pudingovou náplňou fifty fifty.

Zákazník neprotestuje, trojuholník s ovocím je chutný.

Čo by sme vlastne chceli?

Aby práve cukrárski expedienti boli dôkladní, keď tí, ktorí o nás rozhodujú, sú nevychovanci, majú mínusovú úroveň a je celkom jedno, či sa pozriete doľava alebo doprava. Samoľúbosť na entú. Hlavne, že sa tvárime ako humanisti.

K humanizmu, čiže ľudskosti, patrí slušnosť, k slušnosti pravda, k pravde vnútorná gramotnosť, k vnútornej gramotnosti spytovanie svedomia a vyznanie hriechov. Až potom chodí Ježiško.

Takže v nijakom prípade nemôže byť kockou trojuholník.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?