Prostitútka zo základnej školy

Autor: Elena Antalová | 7.1.2017 o 22:45 | Karma článku: 8,57 | Prečítané:  3179x

Odpovedať, či je šťastná, je pre túto "kňažku" lásky, takmer dieťa, priťažké. Je to ako spýtať sa jej, čo znamená "veľká štipka soli". Šťastie, ako tá "veľká štipka soli" znamená pre každého niečo iné. Paradoxne, aj pre dospelého.

Podľa Wikipédie šťastie je po A/ druh pocitu, po B/ úspech, po C/ šťastné okolnosti.

Mysliteľ a filozof Platón (427 pred n.l. - 347 pred n.l.) zastával názor, že "ani poznanie všetkého neprináša šťastie, pretože na to stačí rozoznať dobro od zla".

Mladučká prostitútka toho na svoj vek pozná príliš, ale rozoznať dobro od zla nemožno od 14 ročnej žiačky očakávať.

Jej predobrazom sú tzv.celebrity, frajerky a manželky milionárov, čo potvrdzuje aj pekná matka dievčinky. Tiež vraj len predávajú lásku a žijú si pohodlne bez práce. Matka je samo živiteľka troch školopovinných detí, otec sa "vytratil" pred rokmi, a úrady ho nevedia nájsť. Dcéra sa živí prostitúciou, aby udržala nad vodou rodinu. Je pravda, že už dostala od zákazníka aj drahú kabelku, ale "odvtedy ju spolužiačky neponižujú..."

Matka pracuje na zmeny, aj v noci, ako robotníčka, a jej plat sotva stačí pokryť nevyhnutné rodinné výdavky.

Nie je to vymyslený príbeh. Vznikol podľa súdneho spisu v televízii JOJ v roku 2012 a nedávno, 3.januára, ho reprízovali na JOJ aj WAU.

Riaditeľ školy žiadal súd, aby žiačku ôsmej triedy jeho školy poslal do polepšovne, lebo matka výchovu dcéry nezvláda, z dievčaťa sa stala prostitútka, a on ako riaditeľ to takto nenechá. Žiačka je nezvládnuteľná a problémová, treba ju zavrieť do ústavu, nech si dievča uvedomí, že poslúchať treba.

Iba jeden z prípadov televíznej Súdnej siene, ktorá si získava čoraz viac divákov.

Obíďme vcelku príjemnú skutočnosť neopozeraných tvárí nehercov s prirodzeným prejavom, väčšinou scenáristicky príťažlivé príbehy, síce s predpísanými postupmi (súd) a máme dve z príčin nárastu sledovanosti (od začiatku roka vysiela aj Prima a už dávnejšie pod názvom Soudkyně Barbara aj Barrandov). Skúsení autori scenárov, ktorí sú z neznámych príčin utajení, si nedávajú obrúsky pred ústa a kriticky hodnotia aj inštitúcie, ktoré pochybia.

A čo sa diváckeho ohlasu týka, mierne zlomyseľná poznámka navyše: "Nie je to o mne, je to o ňom..."

A najväčšia radosť je škodoradosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke média neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?