Slovensku chýba originálny Dočkov humor

Autor: Elena Antalová | 10.2.2017 o 17:23 | (upravené 15.2.2017 o 23:42) Karma článku: 2,55 | Prečítané:  306x

Onedlho by mal 75 a až do smutného augusta 2008 mal dar svojou prítomnosťou prinášať do životov ľudí radosť. Jeho legendárna empatia mala zázračný vplyv odklínať zlo. Dnes by sme takého charizmatického človeka veľmi potrebovali.

Aj v politike. Aj "vďaka" nej sme  ostali hrubí, bezcitní, zlostní, suroví. Hrubá je veľká časť voličov, hrubí sú jej reprezentanti - politici.

Slovensko potrebuje charizmatického človeka. Možno, ak by Dočko  žil, aj papaláši by sa ešte dokázali červenať. 

Na divákov pôsobila jeho neobyčajná príťažlivosť. Od prvého predstavenia na javisku SND (Igor Rusnák: Líšky, dobrú noc) v roku 1964 jeho osobnosť okamžite zapôsobila na životy mladých divákov, ktorí potom s potešením desaťročia starli s ním. Prijali ho do svojho vedomia nielen ako skvelého herca, ale aj ako moderného občana, ktorý vždy dokázal nájsť spoločnú reč s každým. A keď sa zjavil na  obrazovke, nikto ho neprepínal..

Dnes, zavalení prvoplánovými gýčmi, pôvodnú, najmä zábavnú tvorbu, buď rýchlo prepíname, ešte častejšie vypíname.

Michal Dočolomanský mal v sebe skvelý situačný humor. Aj bez scenárov a predlôh.

Keď kedysi v činohre uvádzali Geľmanovu hru My, dolupodpísaní, pán Dočolomanský v nej neúčinkoval. To mu však nebránilo, aby nevošiel na javisko do "vlakového kupé" a nespýtal sa prekvapených "cestujúcich" kolegov: "Tento vlak ide do Moskvy"? A odišiel. Asi nechcel ísť do Moskvy

Ako je to dnes?

Je síce pravda, že nám tu vyrábajú tragikomické zahanbujúce predstavenia niektorí politici a doslova tragifrašky predvádzajú poslanci, ale, čo sa humoru v televíziách týka, skôr sa dá hovoriť o jeho znásilňovaní. Naposledy pokusom o zlátaninu Divoký Zapadákov. A teraz nám ešte zrušili na Slovensku televíziu Prima a Krausa.

Je pravda, že tu jedného máme. Toho, ktorý "vyrába" kus za kusom v tom lepšom prípade priemerné skladačky z podradných príbehov o čomkoľvek, a vďaka kvalitným hercom, ktorí nemajú čo hrať, priťahuje k obrazovkám hltačov čohokoľvek a snaží sa ich presviedčať, že to, na čo sa pozerajú, je umenie.

Jan Kraus, ten Čech, s jeho vcelku pozerateľnou talkshow, má byť, zrejme, slovenským divákom, ukradnutý..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke média neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?