Tiež ste si všimli, že "detektív" z Pešti prišiel do roku 1890 s kozmetickým defektom?

Autor: Elena Antalová | 7.3.2017 o 23:45 | Karma článku: 4,62 | Prečítané:  1565x

Bolo to nečakané a milé aj preto, že sledovanie prvej časti seriálu 1890, okrem neobyčajne krásnych záberov kamennej krajiny, fádneho akože humoru, pomalého tempa a nudy rozbiehajúceho sa príbehu, veľa radosti neprinieslo.

Teda okrem pána Koleníka, ktorý je pre diváka s trochou estetického cítenia vždy príjemným zážitkom, aj keby na obrazovke čítal vyše hodiny telefónny zoznam vo svahilskom jazyku.

Početne zastúpený filmový štáb "priniesol" v súvislosti s obľúbeným hercom v úlohe detektíva z Budapešti iný, pre diváka vskutku nečakaný zážitok. Zážitok sa však dá označiť aj ako  lapsus.Páni maskéri, čo to malo znamenať? Elegantný herec, čoby detektív z Pešti, mal totiž počas "vypočúvania" svedkov, a kamera ho "brala" celkom detailne a z tej "správnej" strany, na krku podliatinu, medzi ľuďmi nazývanú cucflek.

Ibaže by to bol režijný zámer a detektív János Marton bude mať v budúcich dvanástich pokračovaniach problémy so zrážanlivosťou krvi? Žeby si hlavná postava seriálu musela každodenne injekčne aplikovať donedávna na Slovensku nedostatkový Fraxiparin? Ale prečo do krku? Po fraxiparíne totiž niekedy ostávajú v podkoží hrčky a farba pripomínajúca onen vášnivý bozk. Injekcie, nežne zvané "včiellky" odporúčajú preto pichať na skryté miesta, napríklad do brucha.

.Alebo bol  fľak tam, kde mal byť (teda na krku) a v budúcnosti nám pán režisér, autori námetu a scenáristi svoj zámer vysvetlia.

Budúce potešenie však divákom už v prvej časti "sľúbili" skvelí herci, od ktorých divák, "vysadený" na kvalitu, iné ako dobré výkony, už ani  nečaká. Anikó Vargová (hrala nevestu v Eve Novej), Stanislav Majer, ale najmä, čoraz v najlepšom význame slova, "hviezdnejší" Milan Ondrík (Eva Nová, Únos) dávajú záruku, že seriál bude mať správnu iskru a dej sa nebude posúvať len z vôle stvoriteľov seriálu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TRNAVA

Trnavskí policajti zastrelili muža, ktorý mal šéfovať bankomatovej mafii

Obeťou policajnej streľby v obci Opoj je 42-ročný Ján Golis.

KOMENTÁRE

A toto vám ako napadlo, pani Nicholsonová?

Kým Pašku musela schladiť Laššáková, Nicholsonovú poslal do reality Galko.

TECH

Teoretická astrofyzika dosiahla truiumf, našli kilonovu

Ďalekohľady zachytili prvý optický náprotivok zdroja gravitačných vĺn.


Už ste čítali?