Tiež ste si všimli, že "detektív" z Pešti prišiel do roku 1890 s kozmetickým defektom?

Autor: Elena Antalová | 7.3.2017 o 23:45 | Karma článku: 4,62 | Prečítané:  1624x

Bolo to nečakané a milé aj preto, že sledovanie prvej časti seriálu 1890, okrem neobyčajne krásnych záberov kamennej krajiny, fádneho akože humoru, pomalého tempa a nudy rozbiehajúceho sa príbehu, veľa radosti neprinieslo.

Teda okrem pána Koleníka, ktorý je pre diváka s trochou estetického cítenia vždy príjemným zážitkom, aj keby na obrazovke čítal vyše hodiny telefónny zoznam vo svahilskom jazyku.

Početne zastúpený filmový štáb "priniesol" v súvislosti s obľúbeným hercom v úlohe detektíva z Budapešti iný, pre diváka vskutku nečakaný zážitok. Zážitok sa však dá označiť aj ako  lapsus.Páni maskéri, čo to malo znamenať? Elegantný herec, čoby detektív z Pešti, mal totiž počas "vypočúvania" svedkov, a kamera ho "brala" celkom detailne a z tej "správnej" strany, na krku podliatinu, medzi ľuďmi nazývanú cucflek.

Ibaže by to bol režijný zámer a detektív János Marton bude mať v budúcich dvanástich pokračovaniach problémy so zrážanlivosťou krvi? Žeby si hlavná postava seriálu musela každodenne injekčne aplikovať donedávna na Slovensku nedostatkový Fraxiparin? Ale prečo do krku? Po fraxiparíne totiž niekedy ostávajú v podkoží hrčky a farba pripomínajúca onen vášnivý bozk. Injekcie, nežne zvané "včiellky" odporúčajú preto pichať na skryté miesta, napríklad do brucha.

.Alebo bol  fľak tam, kde mal byť (teda na krku) a v budúcnosti nám pán režisér, autori námetu a scenáristi svoj zámer vysvetlia.

Budúce potešenie však divákom už v prvej časti "sľúbili" skvelí herci, od ktorých divák, "vysadený" na kvalitu, iné ako dobré výkony, už ani  nečaká. Anikó Vargová (hrala nevestu v Eve Novej), Stanislav Majer, ale najmä, čoraz v najlepšom význame slova, "hviezdnejší" Milan Ondrík (Eva Nová, Únos) dávajú záruku, že seriál bude mať správnu iskru a dej sa nebude posúvať len z vôle stvoriteľov seriálu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky

Plagiátor sa spoliehal na mlčanie univerzít. Tie prehovorili

Dankovo plagiátorstvo narazilo na hranice časti akadémie.

Prečo je dôležitý Ústavný súd

Ústavný súd: Uznávanému právnikovi Procházkovi to v politike nevyšlo

V Luxemburgu ho odmietli pre obavy o jeho integritu.


Už ste čítali?