Od Štěpána k Bugárovi

Autor: Elena Antalová | 21.4.2017 o 10:00 | (upravené 23.4.2017 o 12:24) Karma článku: 14,47 | Prečítané:  6878x

"Republiku si rozvracet nedáme" vysvetľoval vedúci tajomník MV KSČ v Prahe Miroslav Štěpán 21.8. 1988 krutý zásah proti študentom. "Nechceme dialog s lidmi, kteří nám říkají abychom odešli", vyjadril sa mesiac pred 17. novembrom.

Tesne po ňom dodal "15 - ti leté děti nebudou rozhodovat...", na čo ho už hnali do minulosti robotníci ČKD Praha.

Pre tých, ktorí netušia: Súdruh Štěpán bol (pravdepodobne) po tzv.Zamatovej revolúcii jediný odsúdený komunistický funkcionár (za brutálny zásah proti študentskej demonštrácii l7. novembra 1989). Po skrátenom pobyte v base začal podnikať v ekonomickom poradenstve.

"Korupciu na ulici s takýmito protestmi nevyriešime", odpovedal podpredseda parlamentu Béla Bugár na otázku v ankete SME, čo hovorí na požiadavku organizátorov, aby odstúpil minister vnútra Kaliňák, policajný šéf Gašpar a špeciálny prokurátor Kováčik a pokračoval: "Môže to byť nápomocné, ale nemyslím si, že ulica má určiť, kto má odstúpiť, a kto  nie".

Prepáčte, pán Bugár, aj ja som ulica, zúčastnila som sa na tom mohutnom, slušnom proteste 18. apríla, o ktorom sa Váš kolega Hrnko takto posmešne vyjadril "Deti by nikto  nemal zaťahovať do veľkej politiky". Dávno nie som dieťa a s radosťou konštatujem, že tie "deti" majú už dnes podstatne viac vedomostí a sú rozhľadenejšie ako zmätení  a zneužívaní voliči vládnych strán.

Sledovala som Váš politický život (MKDH, SMK, Most - Híd), vrátane smutnosmiešneho "kamarátšaftu" s Dankom. Pár chvíľ som sa nechala "opíjať rožkom" ukončenia roky umelo živených nepriateľských slovensko-maďarských vzťahov (sadanie do "tankoch", atď.). Už som precitla.

Teší ma účasť starších a starých občanov, ktorí sa radi pridali k "deťom" z ulice, na ktorej ste aj Vy s nami neraz protestovali proti praktikám, ktoré dnes, žiaľ, obhajujete..

Pre tých, ktorí pozabudli a ozývajú sa alebo sú príliš mladí: Štěpán bol aj  náčelníkom pražských ľudových milícii a tak ako už 21. 8., tak aj. 28. 10. 1988 nechal rozohnať, "kropiť" a zatýkať demonštrantov. Rok 1988 je správne uvedený,  E.A. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?