Voliť čestné osobnosti. Ale kde ich vziať?

Autor: Elena Antalová | 20.5.2017 o 14:45 | Karma článku: 8,38 | Prečítané:  422x

Plivne mi do oka a řekne: "Hele, prší..." Pri čítaní tohto Zábranovho verša nemôže neprísť na myseľ  denné podceňovanie občanov  jeho vysokým predstaviteľom, a súčasne jeho závislosť na "diabolskej kráse" jedného z jeho ministrov. 

Ale, ako svojho času vyriekol nad hrobom "nesmrteľného" Lenina "zbožňovaný" vodca lumpen proletariátu a masový vrah Stalin "My, komunisti sme ľudia zvláštneho razenia, sme vytesaní zo zvláštneho materiálu..." Áno, bez hanby.

Róbert Fico mal zväzáckych dvadsať 15.septembra 1984, niekoľko dní po smrti spomínaného Jana Zábranu (+53), ktorého, ako všetkých nepodliezavých umelcov, zlikvidoval, vrátane jeho rodičov, "najhumánnejší" režim, pod vedením vyučeného stolárskeho robotníka Klementa Gottwalda.

Ten už 21..decembra 1929 v jeho prvom prejave v Národnom zhromaždení vyriekol niekoľko veľmi nebezpečných viet: "A my jsme stranou československého proletariátu a našim nejvyšším revolučním štábem je skutečně Moskva."

"A my se do Moskvy chodíme učit, víte co? My se od ruských bolševiků chodíme učit, jak vám zakroutiť krkem. A vy víte, že ruští bolševici jsou v tom mistři."

Vo voľbách v máji 1946 zvíťazili v Československu komunisti. Dôsledky pretrvávajú podnes.Aj v samostatnom Slovensku, ktoré sa rozhodlo žiť pod "cárom" Vladimírom a  neskôr na trikrát pod chytrým dedičom  komunistických manierov s tzv. kapitalistickým delenia bohatstva štátu.

"Vždycky znova a do nepříčetnosti mě nasere, když si uvědomím, že o mém osudu, o posranosti celého života, rozhodli ti idioti, kteří v roce 1946 volili komunistickou partaj", píše Jan Zábrana na str.  821 vo Výbere z denníkov z rokov 1948 až 1984 pod názvom Celý život.

Treba voliť čestné osobnosti. Ale kde ich  vziať? Ani v  tzv. opozícii ich nevidieť...

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?