Na mieru šitý oblek z diletantov osobnosti nerobí

Autor: Elena Antalová | 31.5.2017 o 17:15 | Karma článku: 5,20 | Prečítané:  616x

Spomínate si na neveľmi vydarený film pre deti z roku 1978 Nekonečná - nevystupovať? Čudákov, hľadajúcich úkryt pred svetom, hrali Lasica a Satinský, ktorí do strážneho domčeka pri zrušenej trati pritiahli deti z letného tábora.

Samozrejme, pionierskeho.

Skryté významy sa dali nájsť vo všetkom.

Československo, obsadené sovietskymi vojakmi vtedy  už desať rokov avizovalo ich nekonečný pobyt v našich mestách a lesoch, ktoré, zdevastované, vydávajú doteraz svedectvo ich ničivej prítomnosti. Sovietske dôstojnícke rodiny zaberali byty, čo mali slúžiť našim rodinám a to  všetko dokopy, plus heslo "Veľký brat ťa sleduje", vytváralo z našej krajiny podobnú Orwellovej z románu 1984.

Dnes naše "velenie" v na mieru šitých oblekoch chce trestať tých, ktorí verejne odhalili eštébákov, za každú cenu sa chce zbaviť schopného riaditeľa RTVS, lebo sa im vidí, že nedostatočne prisluhuje bývalým komunistom v kapitalistickom balení.

Dávajú signály, že roky po Novembri ´89 sa treba pripraviť na atmosféru podobnú tej po Auguste ´68.

Odbornosť nebude dôležitá, hlavne, že si náš!

Náš, s koreňmi v pôvodnej rodnej strane, a nezavrhnú ani spolupracovníkov ŠtB, Lexovej SIS s mafiánskymi praktikami, prípadne skupinky, čo, nevediac prečo, ziapu Slovenskóóó, namočení v  pivových penách. 

Vám, už v oblekoch šitých na mieru, ide o pocit nadradenosti, o peniaze, o moc, o haciendy, o ženy, o čo najširšiu plochu na obrazovke, najdlhšiu samo reláciu v rozhlase, skrátka o  predvádzanie vášho ega. 

Ja, ja, ja, ja, ja rozhodnem, nedopustím, vykonám, vyhlásim, vyriešim, ale len ja! Osobné zámeno množného čísla mi od prvej skúšky obleku na mieru, už nič nehovorí.

Ego maniak potrebuje poskokov, poskokovia prisluhovačov, prisluhovači nové firmy, domy, cesty po svete a ďalšie materiálne veci, lahodiace ich povesti. A toto všetko pre ego maniaka a jeho prisluhovačov zabezpečia dobre spracovaní, nerozmýšľajúci voliči.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TRNAVA

Trnavskí policajti zastrelili muža, ktorý mal šéfovať bankomatovej mafii

Obeťou policajnej streľby v obci Opoj je 42-ročný Ján Golis.

KOMENTÁRE

A toto vám ako napadlo, pani Nicholsonová?

Kým Pašku musela schladiť Laššáková, Nicholsonovú poslal do reality Galko.

TECH

Teoretická astrofyzika dosiahla truiumf, našli kilonovu

Ďalekohľady zachytili prvý optický náprotivok zdroja gravitačných vĺn.


Už ste čítali?