Čo dôchodca, to blbec?

Autor: Elena Antalová | 21.8.2017 o 8:00 | Karma článku: 6,20 | Prečítané:  1199x

Ako by to patrilo k pravidlám písačiek (nielen) viacerých blogerov a názorom (nielen) mediálnych hviezd a politikov. Sme nesvojprávne  bytosti, ktoré nevedia, kedy umrieť, a maria volebné výsledky skvelým Mečiarovým "deťom"?

Sme takí aj onakí. Jedni tupí, iní bystrí, dôchodcovia rovnako, ako ostatná populácia, bez ohľadu na vek. Hoci my, "tupší", sme vo výhode, stále máme koho voliť.

Na Slovensku je nás, starobných dôchodcov, vyše milióna  Ako vám, mladším a mladým ulahodiť, aby ste nemuseli zažiť toľko politických prešľapov a spoločenského poníženia ako sme zažili a zažívame my? Len preto, že mnohí z nás volili tárajov, čo sú presvedčení, že všetko, čo vymyslia (našťastie, myslenie nie je ich silná stránka) je, samozrejme, geniálne?! Aby aj v našej skutočnosti nenastala situácia ako v Asimovovom románe Okruhliak na oblohe, ktorý sa odohráva o 50 tisíc rokov a Pozemšťania sú pre ostatných Vesmírčanov menej ako červy?

Ako sa to stalo (stane)?

Obyvatelia Zeme prestávajú byť tolerantní k sebe i k vesmíru. Neustálymi vzburami "prosia" o prejav ľudskosti, a sami sa stávajú neľudskými. Z hrdosti sa stane pýcha, zo snahy o toleranciu potreba dominancie, z nedôvery a zrady neustále sa prehlbujúca paranoidná depresia spoločnosti, z cudzieho  opovrhnutia vlastná xenofóbia.

Odstránený je každý, kto neprináša produkciu. Chorý, mrzák, nevýkonný alebo ten, kto dovŕšil 60 rokov.

Odstrániť znamená zabiť...

O 50 tisíc rokov slovo Pozemšťan bude nadávka.

 

Isaac Asimov mal americké občianstvo, ale bol to emigrant zo Sovietskeho zväzu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?