Pohár vody bratovi Bezákovi

Autor: Elena Antalová | 3.9.2017 o 9:00 | Karma článku: 9,52 | Prečítané:  2329x

Viera v čokoľvek je náhrada za prijatie životných zmien, s ktorými si nevieme rady. Tento termín (viera)často využívajú nielen kazatelia vo svätyniach, ale zneužívajú ho aj  mnohí svetskí, najmä politickí, agitátori.  

Termínom  v i e r a  často "ošetrujú" svoje klamstvá mnohí, čo sa chcú dostať čo najrýchlejšie k tanieriku kaviáru namiesto dovtedajšej šošovice.

Podľa kresťanskej teológie  v i e r a  je absolútne presvedčenie, spočívajúce na vnútornej istote bezvýhradne uznávať určité hodnoty.

Židia a mnohí kresťania majú 10 božích prikázaní, moslimovia 5 pilierov islamu, budhisti vznešenú osemnásobnú cestu a 5 príkazov, hinduisti 4 ciele života, a mohli by sme pokračovať ďalej. Niektorí si dokonca doteraz predstavujú Boha ako bielobradého deduška na ružovom obláčiku, obklopeného hlavičkami anjelikov s krídelkami. Verme, že už ani súčasní predstavitelia Vatikánu nikomu takýto obraz Boha neponúkajú.

Spomínate si na pána arcibiskupa Bezáka? Vatikán vraj nedávno uzavrel "Prípad Bezák" po piatich rokoch "riešení" tým, že na 50 rokov prípad odložil.

Smiať sa neodporúča. Má to svoju logiku.

Podľa zákonov vatikánskej hierarchie moci je to v poriadku. Štát Vatikán vydáva zákony, aké mu vyhovujú a dodržiava ich. či sa to niekomu páči alebo nie.

Vatikán si je stále istý, že na našej planéte zastupuje Boha. Z času na čas si ho síce prispôsobuje na svoj obraz a tvári sa, že tomu obrazu aj verí. Môže si to dovoliť. Má za sebou dvetisíc rokov existencie a milióny veriacich. 

A čo veda?

"Naša zem je nepatrná bodka v slnečnej sústave, ktorá je nepatrnou bodkou v našej galaxii, ktorá je nepatrnou bodkou v univerze, ktoré je nepatrnou bodkou v multiverze", môžete sa dočítať v múdrych knihách. Galileo Galilei by vyskočil meter dvadsať od radosti, že nemusí odvolávať tvrdenie, že Zem sa krúti okolo Slnka, a nie naopak. za čo ho chceli, ani nie tak dávno, potrestať rovno smrťou. 

Vatikán teda pohár vody blížnemu Bezákovi najbližších 50 rokov nepodá. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?