Nebezpečná televízna talkšou

Autor: Elena Antalová | 18.9.2017 o 20:30 | (upravené 18.9.2017 o 20:42) Karma článku: 5,97 | Prečítané:  1901x

Televízne Nebezpečné vzťahy, pôvodne uvádzané ako talkšou, sú  v skutočnosti autorskou aj hereckou fraškou pre naivných divákov.

Nebezpečné vzťahy súkromných televízií Barrandov a Markíza, sú len prefíkane spracované nápady scenáristov, pripomínajúce bezduché anekdoty. Je to bulvár, pripísaný ľahkomyseľným diváckym autorom (ak máme veriť moderátorom), ktorí si priznávaním osobných prešľapov môžu spôsobiť vážne rodinné a spoločenské problémy.

Pravdepodobnejšia je alternatíva námetov z televíznych dielní, tematicky obvykle kopírujúcich šteklivé medziľudské vzťahy. Prevereným lákadlom sú podvody, nevery, zlomyseľnosti a iné známe . trápnosti. Akoby v našej spoločnosti neexistovali aj ľúbiaci sa manželia. rodičovská zodpovednosť, zmysluplnosť vzťahov a s tým súvisiace citové bohatstvo. Jednotlivé časti talkšou sa strácajú v opisoch podrazov, krívd a urážok a "dramatickým vrcholom" sa stáva často preexponované usvedčovanie zo vzájomného podvádzania (napríklad fiktívnym detektorom lži). Pohľad na obrazovku, plnú klamárov  o manželskom  aj nemanželskom sexe, možno niektorých divákov rozveselí najmä preto, že sa ich netýka. Veď najväčšia radosť je predsa škodoradosť.

Česká tv Barrandov "navnadila" aj slovenskú Markízu, ktorá začala Nebezpečné vzťahy nedávno uvádzať. Na rozdiel od českého ostrieľaného moderátora Jana Musila pripísala túto priťažkú úlohu Pavlovi Chovancovi, bývalému hovorcovi bývalého predsedu nášho parlamentu Pavla Pašku.

Súkromné televízie majú prednostné práva na omyly. Hoci, kto má záujem, platí "len" strateným časom. Nielen za nadmieru časté reklamy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky

Plagiátor sa spoliehal na mlčanie univerzít. Tie prehovorili

Dankovo plagiátorstvo narazilo na hranice časti akadémie.

Prečo je dôležitý Ústavný súd

Ústavný súd: Uznávanému právnikovi Procházkovi to v politike nevyšlo

V Luxemburgu ho odmietli pre obavy o jeho integritu.


Už ste čítali?