Vo filme Mečiar všetko po starom, provokovala pointa

Autor: Elena Antalová | 17.11.2017 o 8:00 | Karma článku: 5,35 | Prečítané:  747x

Koľko prebdených nocí spôsobil mysliacim občanom Slovenska ten chlap, o ktorom nikdy predtým nepočuli, nečítali nejaké jeho myšlienky ("myšlienky"?), ani ho nevideli napríklad na Bratislavskom veľkom piatku v marci 1988.

Po príliš nežnej revolúcii vláda národného porozumenia, VPN plus vybraní členovia KSS, vypísali, vraj na odporúčanie A. Dubčeka, v roku 1990, konkurz na post ministra vnútra. Podľa interpretácie F.Gála sa vépeenkári nechali opiť rožkom a z neznámeho Nemšovana bol od 11. I. 1990 minister.

Toho chlapa menom Mečiar na premiéra pretvorili z rovnakého cesta uhnietení slovenskí voliči, a najmä voličky.Takzvané babky - demokratky (v pletených čiapkach, ako by ich jedna mater štrikovala) ho zbožňovali ako zaláskované ôsmačky. Mečiar však chcel aj ostatných občanov prerobiť na  ľudí nula. Aká veľká to bola špinavosť a aké metódy používal s pomocou svojho spevokolu, SIS, atď., aj o tom je film Terezy Nvotovej.

Od roku 1998 do volieb v roku 2006 bolo vodcovo hnutie v opozícii, Mečiar bol jej jediným predsedom (1991 - 2013). Funkcia mu zanikla (snem) v septembri 2013. 14. I. 2014 na mimoriadnom sneme rozhodli delegáti o rozpustení HZDS. Už v roku 2010 kedysi mohutné hnutie získalo len 4.32 % a do parlamentu sa nedostalo.

Nevzdával sa. V roku 1999 voliči "znásilnení" Mečiarovou túžbou po prezidentskom úrade radšej volili komunistu Schustera a v roku 2004 s ešte väčším sebazaprením Gašparoviča. To je ten aristokrat ducha, čo si, dávno predtým, vo funkcii predsedu parlamentu, do ucha A. M. Húsku a zapnutého mikrofónu takto zažartoval: "Gusto, poď to dokončiť. Mňa tam volajú k tomu starému .ujovi". Starý .uj bol prezident Kováč.

Myšlienky Novembra ´89 boli krásne, ich realizácia zlyhala. Kvôli neskúseným novým politikom, ale aj "vďaka" občanom, ktorí sa za 40 rokov naučili nemyslieť a poslúchať. 

Vo filme Mečiar vidíme spokojného dedka v doteraz nevysvetlenom blahobyte Elektry, no aj dôležitú pointu: Bacha na premiérskeho pokračovateľa a jeho družinu. Neradno jej veriť!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Rok zmien: Kaliňák, Vaľová aj Kočner. Padali symboly moci

Aké boli najzásadnejšie udalosti od vraždy Jána Kuciaka.

ŠPORT

Hapal prekvapil, Slováci vyhrali rozdielom triedy

Novému trénerovi národného tímu Pavlovi Hapalovi premiéra vyšla.


Už ste čítali?