"O ľuďoch vo funkciách rozhodujú voliči"

Autor: Elena Antalová | 25.11.2017 o 8:00 | Karma článku: 7,60 | Prečítané:  705x

vraví Peter Kovařík, garant proti korupcii na Úrade vlády, ktorý vraj v polovici decembra prijme organizátorov protikorupčných pochodov. Možno príde aj premiér a, ako minule na obed s mladými, nečakane prifrčí aj Kaliňák.

Prispievateľ istého mienkotvorného denníka: "Stačí malý kecpult hoci na Námestí SNP a už sa to na nás z jednej či druhej strany politického spektra valí...ako zadupať svojho odporcu pod čiernu zem." Svoju úvahu dotyčný uzavrel vetou: "Takto sme si to v Novembri nepredstavovali".

Niektorí si to predstavovali asi tak, že čo najskôr zlikvidujú svoje stranícke legitimácie a prihlásia sa do iného výhodného "klubu", iní netušili, že im chvíľu potrvá, kým si uvedomia, že oplakávané dvojkorunové mlieko vlastne minimálne trojnásobne preplácali. Ďalší zasa jasali, že už nemusia tajtrlíkovať s mávadlami pod prvomájovou tribúnou s Biľakom, Lenártom, Šalgovičom...Niektorým stačilo, že ich školopovinné dietky nemusia v kine povinne pozerať Lenina v októbri alebo sa "vytešovať" so sánkujúcim sa pánom Marvanom ako prevychovaným členom ROH vo filmovej vraj veselohre Anděl na horách. Iných tešilo, že neteba predstierať hluchotu a slepotu, ak sa vezú v rovnakom vozni bratislavskej električky s Alexandrom Dubčekom.

Každý mal svoju predstavu nového života.

Dovtedy, kým Mečiarov spevokol nezaspieval "Už nikdy žiadny svár". Trápenie začalo znovu. Klamstvá, podrazy, mentálne zneužívanie jednoduchých ľudí, podvody, funkcie za prachy, skrátka korupcia na "vysokej" úrovni, mafiánske vraždy.

V roku 1996 zavraždili Remiáša. Začala vysielať Markíza, Františka Gauliedera protiprávne zbavili poslaneckého mandátu a istí Dankovci sprivatizovali Lesostav.

"Som zvedavý, či mi Saša požehná", možno prebehlou mysľou Andreja Danka, keď sa 7..novembra v podrepe križoval pod bustou bývalého Prvého tajomníka ÚV KSČ Dubčeka a bozkával trikolórové mašle, vinúce sa z venca.

Odvtedy sa križoval veľakrát. Nedávno aj v ruskej Štátnej dume.

"Vystúpenie v Dume bolo dobré", zhodnotil jeho výkon Ján Čarnogurský.

"Danko má naložené v gatiach", zabáva sa Igor Matovič aj bez kecpultu.

Tak sa my tu hanbíme, vážení. Teda, podaktorí. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky

Plagiátor sa spoliehal na mlčanie univerzít. Tie prehovorili

Dankovo plagiátorstvo narazilo na hranice časti akadémie.

Prečo je dôležitý Ústavný súd

Ústavný súd: Uznávanému právnikovi Procházkovi to v politike nevyšlo

V Luxemburgu ho odmietli pre obavy o jeho integritu.


Už ste čítali?