Pravdy tých druhých

Autor: Elena Antalová | 7.1.2018 o 8:00 | Karma článku: 5,02 | Prečítané:  756x

Na našom krásnom kúsku zeme, na ktorom je nám dovolené žiť, sa môže stať majiteľom sociálnej siete už takmer každý. No ešte potrvá pár chvíľ, kým budú pod nickmi reagovať len "gramotní" jedinci.

Ak sa bloger dotkne niekoho alebo niečoho, s čím čitateľ nesúhlasí, a má na osobu a jej prezentáciu, dianie doma a vo svete odlišný názor, sociálne siete sa rozpália. Oponent často stráca dobrú výchovu (ak nejakú má) slušné správanie vôbec, a schovaný za pseudonym je, v rámci spôsobov jemu vlastných, arogantný, často vulgárny, skrátka hulvát. A pritom často neovláda ani základné pravidlá slovenského pravopisu.

To by nebolo najhoršie, ak by vyslovil niečo zásadné, čo môže konkrétnu situáciu, o ktorú sa chce s blogerom sporiť, vylepšiť. Žiaľ, často chýba aj vcítenie sa do človeka, ktorý si dal námahu s overovaním podrobností, v snahe priblížiť konkrétny problém, ktorým chce riešiť podľa neho dôležitú situáciu .Pre niekoho to môže byť banalita, pre autora zaujímavosť. Každý sme "nejaký" a to je dobre.

Je oponent, pán nick, nešťastný? Sadista? Ide o sebaukájanie ega, ktoré nevie inak uspokojiť? Alebo chce len ubližovať často neznámemu človeku, ktorý však, na rozdiel od neho, neskrýva svoju identitu?

Na našom krásnom kúsku zeme existujú jedinci, a pretože nemôžu byť všetci privilegovanými ministrami ani predsedami najdôležitejších inštitúcií, ktorým dovolíme verejne urážať hlavu štátu, prispievatelia  sa, v rámci povolenej možnosti, utiekajú k menej trápnym, hoci niekedy vulgárnym, "frčkám do  nosa"

P.S.. Nick je prezývka, používaná vo virtuálnom svete.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Fica obvinili. Už sa tu nehráme geometriu pri hajlovaní

Fico sa do Rómov nepustil prvýkrát.

Stĺpček šéfredaktorky

Fico dostal certifikát extrémistu

Do volieb si Fico vymyslí nejaký slogan o tom, proti komu stavia hrádzu s fašistami.


Už ste čítali?