Smiech na perách a v oku slza. Taký ostane v našich pamätiach.

Autor: Elena Antalová | 15.1.2018 o 10:00 | Karma článku: 3,49 | Prečítané:  668x

Keď pán Labuda odišiel do alternatívneho sveta, napísal mi bývalý známy majster zvuku Slovenského rozhlasu, ktorý žije v penzióne seniorov mimo Bratislavy:

"Spomínam si na Mariána Labudu, ktorý nemal rád komunistov. Keď sme s Vladom zvukárčili ako brigádnici cca 2 či 3 mesiace po nociach v Tatra kabarete (tak sa ten podnik volal?), práve si tam Marián Labuda nahovoril jednu baletku, s ktorou údajne prežil celý svoj ďalší život. Bola to jedna z najvyšších baletiek a zasa - ak sa nemýlim - volala sa vraj Vierka. To bol, tuším, rok 1970".

Pán Labuda vraj od nás odišiel práve z náručia svojej vyššej manželky Vierky. Výškový rozdiel nebol  pre ňu  problém takmer päťdesiat rokov. Asi existuje niečo oveľa väčšie, ako malicherné výškové rozdiely. Ateisti sa koria láske, veriaci Bohu. Stačí ponechať veci na neho.

Nie je pravda, že každý je nahraditeľný. Nikto manžela pani Labudovej nenahradí. Nikto nenahradí synom otca, vnukom starého otca. Nikto ho nenahradí rodákom z Hontianskych Nemiec.. Nikto ho nenahradí ani nám, a to nielen obdivovateľom jeho herectva (smiech na perách a v oku slza). Ten nevysoký, zavalitý muž tisícich tvárí, hoci vždy akoby bez mimiky, bol aj ako človek podstatný. Vzor občianskej statočnosti, muž, ktorý sa nebál  nahlas vyjadriť svoj vzdor proti nespravodlivosti mocných.

Nenahraditeľný svojimi hereckými schopnosťami bol už pred pastierom Ondrášom v Neprebudenom. Vďaka Bohu za prijímaciu komisiu VŠMU, ktorá, napriek jeho telesnosti, spoznala  obrovský talent a prijala ho na herectvo.

Videli ste Samovraha, Godota, Vankúšik, Jubileum, Kumšt, Krajčírky, Tisa a jeho ďalšie a ďalšie postavy v divadle?

Ale určite ste videli pána Pávka z filmovej Vesničky. Treba ešte niečo dodávať?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Rok zmien: Kaliňák, Vaľová aj Kočner. Padali symboly moci

Aké boli najzásadnejšie udalosti od vraždy Jána Kuciaka.

ŠPORT

Hapal prekvapil, Slováci vyhrali rozdielom triedy

Novému trénerovi národného tímu Pavlovi Hapalovi premiéra vyšla.


Už ste čítali?