"Pravda a spravodlivosť sú nad všetkými predpismi"

Autor: Elena Antalová | 22.1.2018 o 14:00 | Karma článku: 10,13 | Prečítané:  12040x

povedal Michal Dzurjanin  8.júla 2012 v príhovore k občanom Trnavy po odvolaní arcibiskupa Róberta Bezáka. Dnes je novým šéf dramaturgom Rádia Slovensko, a "zrušil" skúsených redaktorov R.Kotiana a P.Turčíka pravidelných Dejín.sk.

Po zrušení televíznych Reportérov je to ďalší zásah do programovej štruktúry tento raz rozhlasového masmédia, pod hlavičkou RTVS. Nový programový riaditeľ mgr. Dzurjanin dal v rozhovore k obom skúseným redaktorom takéto vyjadrenie: "Hodnotili to kompetentní ľudia, ktorí pracujú v programe, vrátane generálneho riaditeľa". O dôvodoch zmeny sme zaregistrovali vysvetlenie: "Ide o záujem zabezpečiť maximálnu transparentnosť a pluralitu. Nejde o výmenu tvorcov, ale o doplnenie tímu".

Zhodou okolností 1. januára 2018  viedli na televíznej dvojke RTVS. publicisti Turčík a Kotian okrúhle stoly k 25.výročiu SR (pôvodne som chcela sledovať avizované Veľké šťastie podľa mojej obľúbenej Timravy). Nevedno, či zámerne, ale po odvysielaní relácie akoby sa po nej zľahla zem. Urobila som si niekoľko poznámok. Netušiac, čo sa udeje, zapísala som si: " Bol to výnimočný publicistický počin. Bolo by načim uviesť ho aj na Jednotke, a upozorniť naň, aby diváci videli a počuli, ako kultivovane a plnohodnotne sa dá diskutovať o jednom z najdôležitejších momentov vo vývoji Slovenska". Oficiálne sa relácia nazývala Mimoriadna diskusia k štvrťstoročiu vzniku Slovenskej republiky.

Škoda, že RTVS skutočne nereprízovalo reláciu na Jednotke, samozrejme so zástupcami možno názorovo odlišných odborníkov. Ale, ak ste si všimli, ja som sa zamerala  na neobvykle vysokú úroveň komunikácie prítomných hostí, nie na ich názorové odlišnosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky

Plagiátor sa spoliehal na mlčanie univerzít. Tie prehovorili

Dankovo plagiátorstvo narazilo na hranice časti akadémie.

Prečo je dôležitý Ústavný súd

Ústavný súd: Uznávanému právnikovi Procházkovi to v politike nevyšlo

V Luxemburgu ho odmietli pre obavy o jeho integritu.


Už ste čítali?