Amorálna politika nás prenasleduje od roku 1948

Autor: Elena Antalová | 2.3.2018 o 10:00 | Karma článku: 5,04 | Prečítané:  678x

keď na Stalinov príkaz nastolil Gottwald v Československu vládu komunistického teroru. Nechal povraždiť polovicu svojich spolubojovníkov a kamarátov, vrátane Vladimíra Clementisa,

ktorý mu, po návrate od Beneša po odovzdaní demisie demokratických ministrov, ponúkol svoju teplú baranicu. Prvý robotnícky prezident mu o pár rokov vzal život.

Všeličo sa, pravdaže, odvtedy zmenilo. Už dávno sme začali zabúdať aj na Biľakovu pisoárovú pozvánku na bratskú" pomoc v šesťdesiatom ôsmom. Na postrieľaných mŕtvych, na fyzicky aj psychicky postihnutých, na Palacha a ďalších upálených, na víťazného Husáka a vlastnými spolu straníkmi pokoreného Dubčeka, na zničené lesy, hory, cesty, charaktery a znovu nasadených nových a staronových udavačských podliakov.

Po dlhom  čase zazvonili na námestiach kľúče a my, oklamaní samo nadšením, sme dúfali v budúcnosť bez krutovlády. Akoby sa nečestní, a v každom režime prispôsobiví súdruhovia, dobrovoľne dali na ústup! Priveľká tolerancia tých, ktorí mali a mohli rozhodovať, no v rámci dobrej výchovy používali diskusiu, plnú vľúdnych slov,mala na nich účinok asi ako reklama na prací prášok SAMO, ešte z konca 50 rokov (SAMO vyperie samo). Čiže nijaký! Rovnako to dopadlo aj so samo nadšením v osemdesiatom deviatom. Pomaly, ale iste sa vytratilo. Zo samej radosti zo zvuku štrngajúcich kľúčov sme popreobliekaných podvodníkov prečítali nenormálne zjednodušene a hlboko sme ich túžbu po novej moci podcenili. Boli sme ako postavičky z rozprávkovej krajiny Klamárovo, čo mali hlavy na krkoch iba kvôli noseniu čiapok a klobúkov.

Pobabrali sme to, vážení priatelia.

Dobrovoľne sme volili vládcov, ktorých predvolebné cukríkové reči sa po voľbách rýchlo menili na arogantné správanie, vyhrážky, klamstvá a podvody, a keby len klamstvá a podvody...

,

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Rok zmien: Kaliňák, Vaľová aj Kočner. Padali symboly moci

Aké boli najzásadnejšie udalosti od vraždy Jána Kuciaka.

ŠPORT

Hapal prekvapil, Slováci vyhrali rozdielom triedy

Novému trénerovi národného tímu Pavlovi Hapalovi premiéra vyšla.


Už ste čítali?