Harry ukázal Meghan lásku, po akej túžila jeho mama

Autor: Elena Antalová | 22.5.2018 o 20:00 | Karma článku: 3,96 | Prečítané:  1277x

Ako by sa boli Harry s Meghan dohodli, že prijímajú zodpovednosť za zmenu myslenia sveta. Vymenili strnulosť oficialít kráľovských svadobných ceremónií  za spontánnosť a bezprostrednosť úprimnej vrúcnosti, a všetci im radi uverili.

Harry a Meghan ukázali obrovskému množstvu obyvateľov Zeme, že ich vnímanie sveta a bytia v ňom je celkom prirodzene iné, a že podľa toho mienia komunikovať a žiť v súkromí, aj na verejnosti.

Tri miliardy pozorovateľov, sledujúcich láskyplnú atmosféru svadobného Windsoru pri obrazovkách bolo príjemne prekvapených. Kráľovská svadba porušila všetky doteraz "neporušiteľné" pravidlá, a kto ju sledoval nezaujatý neprajnosťou a možno aj nenávisťou k monarchii, mal z videného  v každom okamihu ľudsky obohacujúci pocit.

Niektorí si pamätajú z času na čas publikovaný príbeh spred takmer sto rokov, keď sa anglický kráľ vzdal trónu  kvôli láske k rozvedenej Američanke, a vládnuť začal otec súčasnej kráľovnej Alžbety II. Juraj. (jeho príbeh ste mohli vidieť vo filme Kráľova reč). Kráľovná na Harryho svadbe sedela  oproti vnukovej svokre tmavej pleti pani Raglandovej, počúvala gospelovú verziu piesne Bena E.Kinga, aj búrlivý príhovor černošského potomka otrokov, kazateľa Michaela Curryho. Akoby sa nad kaplnkou zo 14.storčia vznášal zmierlivý duch Diany Spencerovej a jej synovia ako by ho neusále vnímali. Ženích hanblivo a neobratne a svedok William, ako starší brat, statočne, hoci obaja ťažko skrývali dojatie.

"V láske je sila, ktorá dokáže oslobodiť..." povedal americký pastor.

Zrejme aj od predsudkov...Prišlo nejednému pozorovateľovi na myseľ, keď princ Harry privítal Meghan pri oltári slovami "Si nádherná. Chýbala si mi..."

Bola v tom všetka láska, po akej túžila jeho matka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?