Je fajn byť medzi Jehovom a Čerešňovou bublaninou, ale

Autor: Elena Antalová | 23.6.2018 o 20:00 | (upravené 23.6.2018 o 20:25) Karma článku: 3,33 | Prečítané:  913x

zajtra sa majú stretnúť v O 5 minút 12 traja najvyšší ústavní činitelia. Možno by mali zvážiť povolenie eutanázie tým, korí by ju azda prijali radšej ako žiť v oklamanej, vydieranej a zneužívanej spoločnosti s úbohými dôchodkami.

Príbehy životov niektorých dôchodcov, ktorí ani vo vysokom veku nerezignovali na kultúru života, sa dosť podobajú. Tí, ktorí z principiálnych dôvodov v minulosti nepodliehali rodnej strane, čiže sa takzvane politicky neangažovali, neudávali alebo neboli majiteľmi konšpiračných bytov, dostávali, samozrejme, tomu primerané odmeny. Čiže nízke. Do dôchodku šli pred rokom 2004. Prepáčte, že ešte živoria.

Do divadla a kina, o koncertoch nehovoriac, sa už starcom asi chodiť nepatrí. Za knihy vydávajú peniaze, ktorými ich na Vianoce obdarujú príbuzní, oblečenie a obuv dostávajú tiež ako dary zo second handu. Môžu si ešte zájsť s paličkami do polo vyrúbaných lesov v okolí Bratislavy.

Stravujú sa v dôchodcovských jedálňach a sú celí "vyradovaní", keď sa z televíznych správ dozvedia aké obedové menu ponúkal svojim hosťom napríklad predseda parlamentu. Mimochodom,  kto to platí? Kto aj vám, takmer dve desaťročia poslancujúci, páni a súdruhovia, dáva všetky výhody, ktoré požívate popri "malých" platoch a ste už takí zhýčkaní, že sa vám hnusí využívať pre vás lacné rekreačné zariadenie. Je pre vás neprimerané? Museli by ste sa stretávať s obyčajnými ľuďmi, ktorí si ho platia ako hotel?

Doteraz ste narobili viac škody ako osohu.

A pritom ľudia s nízkymi dôchodkami sa tiež mohli "mať"! Byť v príslušných organizáciách alebo sa aspoň kamarátiť s tými, ktorí v nich boli. Písať oslavné ódy na Stalina, Gottwalda a ďalších vrahov, ako to robili niektorí aj dnes dobre zabezpečení. Alebo aspoň tvoriť "umenie" o partizánoch alebo malom Uljanovovi, ktorý rozbil vázu a čestne sa priznal Prípadne skladať básne o úderníkoch, Pavlíkovi Morozovovi, ktorý udal celú rodinu, či nenávistné poznámky o zradcoch typu dr.Horáková či generál Píka.

Aj dnes si deti a vnuci bývalých  súdruhov papalášov dokázali vydobyť miesta na najjasnejšom slniečku. Ani sa nemusia namáhať,  je to obvykle  hlasovaním väčšiny našich poslancov potvrdené. Dostali a dostávajú najlukratívnejšie "fleky", mená angažovaných súdruhov rodičov a prarodičov sú zárukou úspechu. KSS bola rovnakou spoľahlivá  ako ešte prednedávnom HZDS , dnes Smer a ďalší pridružení páni z vládnej koalície a ostatní potrimiskári, ktorí sa nikdy neangažovali pre dobro ľudí, a pre dôchodcov už vôbec  nie, ale vždy len pre seba, pre pocit moci, pre majetky doma a v zahraničí, ale hlavne pre "prachy".

Nevyrušila ich ani dvojnásobná vražda vo Veľkej Mači a prepadnutie v hlavnom meste.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky

Plagiátor sa spoliehal na mlčanie univerzít. Tie prehovorili

Dankovo plagiátorstvo narazilo na hranice časti akadémie.

Prečo je dôležitý Ústavný súd

Ústavný súd: Uznávanému právnikovi Procházkovi to v politike nevyšlo

V Luxemburgu ho odmietli pre obavy o jeho integritu.


Už ste čítali?