Cirkev do roku 2008 tajila druhý atentát na pápeža, aj tretie fatimské posolstvo

Autor: Elena Antalová | 22.7.2018 o 22:40 | Karma článku: 2,55 | Prečítané:  1037x

Poliak Karol Wojtyla, obľúbený pápež, dnes sv.Ján Pavol II. prežil v máji 1981 atentát. Tri zásahy Turka Agcu mu poranili ruky, štvrtý, do brušnej dutiny, vážne ohrozil pápežov život.

Agca počas vyšetrovania tvrdil, že sa pokúsil zabiť Sv.otca, lebo stelesňoval kapitalizmus. Počas súdneho pojednávania dodával čosi o nepodarenej strele, nakoľko pápež vo chvíli streľby držal v náručí dieťa.

Ako súvisí atentát na poľského pápeža s príbehom spred vyše sto rokov, odohrávajúcim sa vo Fatime v Portugalsku?

V knihe Fatima, ktorá vyšla na Slovensku v roku 1944, zostavovateľ Jozef Weber na strane 82 píše: "Vizionárka Lucia napísala v roku 1941, že dostala z neba povolenie predložiť tri posolstvá, prednesené Pannou Máriou. Dve z nich cirkevnej vrchnosti opísala, tretie vraj musí ostať v tajnosti".

Podľa J.Webera, bolo prvé posolstvo ukážkou pekla,  druhé avizovalo koniec 1.svetovej vojny. Zjavenie krásnej ženy deti Luciu, Hortenziu a Ferka upozornilo, že ak ľudia neprestanú urážať Boha, za panovania budúceho pápeža vypukne nová, ešte strašnejšia vojna a nastane prenasledovanie cirkvi. Ak však ľudia zasvätia svet nepoškvrnenému Srdcu, Rusko sa obráti a svetu nastane obdobie pokoja.

Boľševické Rusko nielenže sa "neobrátilo", ale začalo ovplyvňovať aj vývoj v európskych krajinách, ktoré po  2.svetovej vojne dostalo čiastočne pod svoj vplyv. Aj v bývalom Ćeskoslovensku sa tento vývoj prejavil prenasledovaním cirkví, rušením kláštorov, väznením a  prenasledovaním kňazov, mníšok, aj ďalších veriacich.

Až v roku 2000 katolícka vrchnosť povolila Lucii zverejniť tretie fatimské tajomstvo. Hovorí s v ňom: "Vidím biskupa v bielom a za ním do kopca stúpajúcich kňazov. Biskup vystúpi ku krížu a tam ho zabijú".

Veriaci si začali spájať horeuvedené s atentátom v roku 1981 a samotný pápež ďakoval za záchranu svojho života Panne Márii. No vtedajší kardinál Ratzinger sa pokúsil zmäteným veriacim vcelku logicky vysvetliť, že v treťom tajomstve z Fatimy  "bieleho biskupa" zabili, ale pápež atentát prežil.

Už ako pápež Benedikt XVI. sa pokúšal vysvetľovať Fatimu racionálnejšie."Vo Fatime šlo o vnútorné prežívanie obrazov. A prežívali ho iba vizionári".

Čo v súvislosti s Vatikánom zaráža, je skutočnosť, že verejnosti tajil až do roku 2008, že na Jána Pavla II. spáchali  atentát aj druhý raz. Podľa slov bývalého pápežovho dôverníka a tajomníka Dziwisza sa tak stalo vo Fatime, presne o rok, 12.mája 1982, pri vďakyvzdaní  za záchranu života. O vraždu sa pokúsil ultra konzervatívny španielsky kňaz Juan Fernandez Krohn. Pápež bol, podľa neho, na rozdiel od Agcovho tvrdenia, komunistickým agentom. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Fica obvinili. Už sa tu nehráme geometriu pri hajlovaní

Fico sa do Rómov nepustil prvýkrát.

Stĺpček šéfredaktorky

Fico dostal certifikát extrémistu

Do volieb si Fico vymyslí nejaký slogan o tom, proti komu stavia hrádzu s fašistami.


Už ste čítali?