Hrobár slušného Slovenska sa lúčil pred dvadsiatimi rokmi

Autor: Elena Antalová | 31.7.2018 o 22:00 | Karma článku: 3,78 | Prečítané:  1161x

Už 20 rokov prešlo od televízneho plaču, spievania, ale najmä tárania niekoľkonásobného premiéra Slovenskej republiky ("táraji, gágaji a prďúsi" a podobne), po odchode ktorého sme si mysleli, že Slovákom bude vládnuť zdravý rozum.

Lenže väčšina jeho voličov mala rozum jemu podobný, a o nejaký čas voľbou iného egomaniaka  spôsobila Slovensku definitívny rozklad.

"Nie ja som prehral. Vy ste prehrali", vyslal do vesmíru v roku 1998 "otec vlasti", za vlád ktorého najlepšie fungovalo všetko najhoršie. Od megakrádeží, po únos, vraždu a veľké zabíjanie. Mafie jasali, rezali hlavy a písali knihy.

Pretože sme ho poznali, vedeli sme, že sa dostal na čelo demokratického štátu ako Pilát do Kréda. Ani on sám zmyslu svojej "hlášky" zrejme nerozumel, napriek tomu veta vo vesmíre zarezonovala, zhmotnila sa a my tu už pridlho trpíme jeho zlomyseľného dvojníka. Asi samotné nebesá zakryli počas volieb rozum svojim vraj oddaným slovenským dietkam a zoslali nám trápenie menom Róbert, aby sme sa už naveky poučili.

Lenže my sme boli 3x nepoučiteľní.

Ak kozmické svetlo osvieti raz aj mierne  spomalených, akoby driemajúcich slovenských šéfov rôznych strán, hnutí, združení a siekt, aby sa spamätali z omylu, totiž, že nie sú vo funkciách kvôli kariére a prachom, ale kvôli poctivej práci na opätovnom umravnení občianskej verejnosti, ľudia v krajine sa (vari) dožijú toho, po čom prahli na námestiach v roku 1989.

A možno budú čoskoro dobrovoľne, bez zneužívania a nátlakov, pochodovať ruku v ruke takí i onakí, najmä za fungujúce Slovensko.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Fica obvinili. Už sa tu nehráme geometriu pri hajlovaní

Fico sa do Rómov nepustil prvýkrát.

Stĺpček šéfredaktorky

Fico dostal certifikát extrémistu

Do volieb si Fico vymyslí nejaký slogan o tom, proti komu stavia hrádzu s fašistami.


Už ste čítali?