"Nemohol som tam Labudu nechať tak dlho čakať",

Autor: Elena Antalová | 8.8.2018 o 22:20 | Karma článku: 4,82 | Prečítané:  1406x

povedal by Stano Dančiak. "Marian je o dva roky a dva dni mladší, netrpezlivý chlapec. Niekedy hotový zúrivec. Vie sa naštvať, ak má prečo. Mňa teda naštval, lebo aj odísť sa ponáhľal predo mnou, nedal prednosť staršiemu.

A čaká ma tam už vyše desať rokov aj ďalší kamarát, spolužiak Paľko Mikulík, tiež mladší takmer o dva roky, a predbehol nás, potmehút.

Na tej škole, kde vraj aj drevo naučia hrať divadlo, sme boli známa trojica, aj divadlo v pivnici na Sedlárskej sme spolu založili. Trvalo len tri roky. To bol raj, sloboda, slobodné divadlo, ľuďom sa to páčilo. Veď ho aj preto zakázali. Vyrojili sa noví "naši" a s nimi aj noví kolaboranti a tí musia dopriať len "našim", no a potom sebe, veď prečo by kolaborovali, a divadlu aj tak nerozumejú.

Podaktorí falošníci sa skamarátili s novými súdruhmi rýchlo, krátko po ruskom krvavom nájazde. Chceli sa mať dobre, teda podľa nich. A bolo po slobode, po šťastí, po divadle, ktoré má čo povedať.

Mladí si už asi nespomenú, hoci sme sa netvárili ako dáke celebrity, ktoré často ani nevedia, čo vypúšťajú z úst. Veď keď sme u pána režiséra Solana nakrúcali film Kým sa skončí táto noc, ja som bol 23 ročný frajer a Labuda 21 ročný sopliak, a pritom už člen Činohry SND.

To pivničné divadlo sa volalo Divadlo na korze a nás tam predbehli so svojím programom Milan s Julom, oni vedeli, ako ľudí rozrehotať až do plaču, a my sme tiež chceli ľudí tešiť. Oni mali aj muziku, že Orchester Petra Smékala, čo bol vhodný do každého Soirée. Milan Lasica si možno spomenie.

Už sa nezdržím, aby mi Labuda s Mikulíkom nevynadali. Zvítam sa teraz aj za vás, naši bývalí diváci, aj so Zorkou Kolínskou, s Julkom Satinským, s "Macom" Debnárom, s Ľubom Gregorom. Aj s mojím milým lordom Zednikovičom a iste aj s Horstom Tappertom, dosť som sa ho, ako Derricka nadaboval.

 V nebeskej kancelárii sa, dúfam, zvítam s dramaturgom Porubjakom a s jedinečným riaditeľom nášho milovaného divadla, Kornelom Foldvárym.

A vy sa tu majte tak dobre, ako sa len dá, aj keď sa už zdá, že sa nedá"!

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Fica obvinili. Už sa tu nehráme geometriu pri hajlovaní

Fico sa do Rómov nepustil prvýkrát.

Stĺpček šéfredaktorky

Fico dostal certifikát extrémistu

Do volieb si Fico vymyslí nejaký slogan o tom, proti komu stavia hrádzu s fašistami.


Už ste čítali?