Súčasná slovenská rozprávka

Autor: Elena Antalová | 1.11.2018 o 23:00 | Karma článku: 2,02 | Prečítané:  692x

o tom, že už aj takzvaní "obyčajní" ľudia, ako nás často značkujú voľbami povolaní a tým pádom na roky vyvolení, precitajú zo snov a  začínajú spochybňovať pokrytcov, ktorí si v týchto dňoch zmysleli "poučiť" bratov spoza Moravy.

Je stále rovnako  ťažké dopracovať sa k riešeniu problému, koľko času asi slovenskí politici venujú sebavzdelávaniu. Nielen v oblasti rétoriky či písaného slova, ale najmä politiky, hoci za politikov sa označujú poväčšine oni sami. Prebúdzajúcemu ľudu sa skôr zdá, že mnohým z nich ešte stále funguje len prvá signálna sústava. Druhá umožňuje aj vznik abstraktného myslenia v intelektuálnej rovine.  Akoby im chýbala.

Premiér si napríklad zvykol fungovať ani nahý ani oblečený, ako tá múdra dievčina z rozprávky bratov Grimmovcov, čo prešla cez rozum kráľovi, keď sa za ním na predmanželskú skúšku dostavila v rybárskej sieti. Aj on chce všetkým ukázať, že ho nikto nepreskočí. Tentoraz to riadne potentočkoval, keď občanom v Prahe akurát na oslave storočnice pripomenul, že nostalgie za spoločným štátom stačilo. Lebo Slováci sa odteraz už budú pozerať len dopredu a budú si oslavovať sami. A neskôr. Aj preto, možno, v deň stého výročia "českého" sviatku, expremiér s "Gevarom druhým" oslavovali s komunistickým prezidentom na Kube.

Našťastie v Prahe rétor kapitán JUDr. upriamil českú pozornosť na veľké šťastie, že ich prezidentom je Slovák.

A náš jednorázový štátny sviatok? Tiež mal v televízii svoje čaro, či už chceného alebo nechceného.(Jedno horšie ako druhé s otázkou Komu to prospelo?). V Martine si zvolení vodcovia aj potrimiskári mohli zaspievať s účinkujúcimi v relácii normalizačného typu Nech estráda nestráda a vzápätí čerstvý programový riaditeľ televízie novátorsky objavil a ponúkol nášmu ľudu remeslá. V relácii ako vytiahnutej z televízneho archívu.  Možno chcel mladým pripomenúť začiatky slovenskej televíznej tvorby. (Prepáčte, televízni tvorcovia z päťdesiateho šiesteho).

Nadšení boli asi tí, ktorí nezabudnú pri každej príležitosti zdôrazniť, ako dobre bolo za komunistov.     A rozprávka? Hoci pomaly, ale isto precitáme zo zakliatia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Rok zmien: Kaliňák, Vaľová aj Kočner. Padali symboly moci

Aké boli najzásadnejšie udalosti od vraždy Jána Kuciaka.

ŠPORT

Hapal prekvapil, Slováci vyhrali rozdielom triedy

Novému trénerovi národného tímu Pavlovi Hapalovi premiéra vyšla.


Už ste čítali?