Marián Geišberg, 23. 12. 1953 - 10. 11. 2018

Autor: Elena Antalová | 17.11.2018 o 10:00 | Karma článku: 1,88 | Prečítané:  647x

Nenahraditeľný človek, pesničkár, spisovateľ a herec, ktorý s pokorou jemu vlastnou dal život desiatkam postáv, nám svojím životným príbehom ukázal, čo je dôležité. Obhajovať pravdu, bojovať s klamstvom a ticho odletieť do svetla.

Nič nemôže dosiahnuť rýchlosť svetla. Nič. S výnimkou svetla. Jeho hmota je presne nulová.

Pretože svetlo sa šíri rýchlosťou svetla, predstavme si myseľ bez tela, ktorá cestuje rýchlosťou svetla. Einsteinove rovnice by predpovedali, že z pohľadu svetla pozorovateľ nikde necestuje a zaberie mu to nulový čas. To prezrádza o svetle niečo veľmi zvláštne. Nech už je svetlo čokoľvek, zdá sa, že existuje v ríši, kde nie je žiadne predtým a potom. Iba teraz. (Od vedy k Bohu).

Vedel to, lebo napísal:

Prešiel som prahom, zavrel som dvere, začul som hudbu inú v čreve. Niečo tam viselo a niečo stálo, nebol večer a nebolo ráno.

Boli tam všetci, ktorých som poznal, plejáda tvárí, karneval postáv. Mladí tu sedeli a starí stáli, nik na to nehrešil, všetci sa smiali.

Niektorí v kabátoch, niektorí nahí, zdravím ich všetkých kývnutím hlavy. Anjeli máčajú v inkuste perá, dátum som nevedel dnes ani včera.

Nebolo posledných, nebolo prvých, každý bol dokola, každý bol uprostred. Nebolo dole a nebolo hore, nebolo zlé a nebolo dobré.

Nevadí, nevadí, nevadí, nevadí. Keď tu, tu kor to nevadí. To iba pri srdci trochu ťa pichlo, že si tu nikam nič nikdy a nikto. Nevadí...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Fica obvinili. Už sa tu nehráme geometriu pri hajlovaní

Fico sa do Rómov nepustil prvýkrát.

Stĺpček šéfredaktorky

Fico dostal certifikát extrémistu

Do volieb si Fico vymyslí nejaký slogan o tom, proti komu stavia hrádzu s fašistami.


Už ste čítali?