Marián Geišberg, 23. 12. 1953 - 10. 11. 2018

Autor: Elena Antalová | 17.11.2018 o 10:00 | Karma článku: 1,88 | Prečítané:  626x

Nenahraditeľný človek, pesničkár, spisovateľ a herec, ktorý s pokorou jemu vlastnou dal život desiatkam postáv, nám svojím životným príbehom ukázal, čo je dôležité. Obhajovať pravdu, bojovať s klamstvom a ticho odletieť do svetla.

Nič nemôže dosiahnuť rýchlosť svetla. Nič. S výnimkou svetla. Jeho hmota je presne nulová.

Pretože svetlo sa šíri rýchlosťou svetla, predstavme si myseľ bez tela, ktorá cestuje rýchlosťou svetla. Einsteinove rovnice by predpovedali, že z pohľadu svetla pozorovateľ nikde necestuje a zaberie mu to nulový čas. To prezrádza o svetle niečo veľmi zvláštne. Nech už je svetlo čokoľvek, zdá sa, že existuje v ríši, kde nie je žiadne predtým a potom. Iba teraz. (Od vedy k Bohu).

Vedel to, lebo napísal:

Prešiel som prahom, zavrel som dvere, začul som hudbu inú v čreve. Niečo tam viselo a niečo stálo, nebol večer a nebolo ráno.

Boli tam všetci, ktorých som poznal, plejáda tvárí, karneval postáv. Mladí tu sedeli a starí stáli, nik na to nehrešil, všetci sa smiali.

Niektorí v kabátoch, niektorí nahí, zdravím ich všetkých kývnutím hlavy. Anjeli máčajú v inkuste perá, dátum som nevedel dnes ani včera.

Nebolo posledných, nebolo prvých, každý bol dokola, každý bol uprostred. Nebolo dole a nebolo hore, nebolo zlé a nebolo dobré.

Nevadí, nevadí, nevadí, nevadí. Keď tu, tu kor to nevadí. To iba pri srdci trochu ťa pichlo, že si tu nikam nič nikdy a nikto. Nevadí...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?