Ľudia túžia spoznávať tajomstvá: channeling

Autor: Elena Antalová | 7.2.2019 o 0:30 | (upravené 7.2.2019 o 0:41) Karma článku: 1,15 | Prečítané:  342x

Spomienky ako základ náboženstiev? Odporúčanie zoznámiť sa s pozoruhodnou knihou. Pôsobí záhadne až neuveriteľne a volá sa Sethovy promluvy (v slovenčine Seth hovorí).

Meno Seth nemusí byť najmä veriacim kresťanom neznáme. Pripomeňme Bibliu a stvorenie sveta. Na záver stvoril vraj Boh človeka. Adama z Raja, ktorý mal s Evou po tragédii Kaina a Ábela ešte syna Setha. Lenže náš Seth je niekto úplne iný...

Jedného večera roku 1963, keď poetka Jane Robertsová sedela za pracovným stolom a písala verše, jej myseľ zaplavili myšlienky, ktorým nedokázala odolať. Cítila sa ako zhypnotizovaná. Keď sa prebrala, zistila, že jej ruky automaticky napísali slová, plné nepochopiteľných súvislostí, o akých nemala ani tušenia. Dokonca s nadpisom: Fyzický svet ako záležitosť myslenia.

Zaskočilo ju to a začala sa zaoberať štúdiom parapsychologických javov. Spolu s manželom Robertom, po čase experimentov s kyvadlom, získali informáciu, že čoskoro dostanú správu od osobnosti menom Seth.

Jane cítila, že odpovede kyvadla akoby prichádzali z jej podvedomia. A čosi ju nútilo opakovať tie slová nahlas. Po mesiaci sa Jane Robertsová "vzdala" a neznámy začal hovoriť.

Po necelom roku Rob Roberts skonštatoval, že má zaznamenaných šesť tisíc stránok (prepisoval ich na písacom stroji) prednášok "odinakiaľ". Obsahovali úvahy o podstate sveta, času a reality, otázkami o Bohu, vesmíre, zdraví a reinkarnácii.

O tom, ako "sedenia" prebiehali, hovorí Jane (ponechávame text v českom preklade): "Seth mne oslovuje Ruburt a Robovi říká Joseph. Tato jména představují naše vnitřní osobnosti, oddělené od našich současných fyzických já".

V súčasnosti sa mnohí sporia o zmysle a histórii náboženstiev, najmä o kresťanstve a kresťanských cirkvách. Môže byť pre nich zaujímavé zoznámiť sa s autorom ktorý nemá fyzickú formu.

Kniha môže byť príťažlivá aj pre tých, ktorým nie je tematika cudzia,  ale so Sethom sa doteraz nemali možnosť zoznámiť, a možno aj pre čitateľa, čo nechce rušiť sebe vlastný spôsob myslenia, a pre pokoj duše sa podobným úvahám doteraz vyhýbal. Kniha je totiž plná prekvapujúcich faktov.

Seth na začiatku pripomína: "Jedna celá kapitola pojednává o náboženství a jeho překrouceném učení. Najdete zde informaci o lidech, které dosud neznáte a kteří ztratili své náboženství. Tito lidé žili na planetě, která existovala v místě vaší Země. Svými vlastními chybami svoji planetu zničili a reinka- rnovali se při vzniku Země. Jejich vzpomínky tvoří základ vašeho náboženství".

Ak sa nazdáte, že ide o sci-fi, aj tak stojí kniha za prečítanie. Ak pre nič iné, tak pre pár hodín odstupu od súčasnej reality, plnej, okrem stále nevyjasnenej vraždy z Mače, žabomyších problémov. Taká sa Vám bude javiť tiež, lebo v porovnaní s vesmírnymi tajomstvami, ako ich kedysi prerozprávala Jane Robertsová (zomrela, ak sa nemýlim, v roku 1984), ide iba o pár nedorozumení v maličkej krajine uprostred Európy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?