Žil niekedy Havel? Bolo nejaké Československo?

Autor: Elena Antalová | 27.7.2019 o 10:00 | (upravené 29.7.2019 o 11:17) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1798x

Alebo žili Slováci od Nežnej tri roky vo vzduchoprázdne? Veď, ako sa dozvedáme, historik Dubovský z Ústavu pamäti národa navrhuje postaviť pomník prvému prezidentovi Kováčovi. Pred pánom Michalom Kováčom sme boli bez prezidenta?

Čo tak postaviť pomníky všetkým prezidentom naraz, pán Dubovský? Všetci vstupovali do najrodnejšej strany mladí a vyľakaní z budúcnosti, veď ako nestraníci by boli len ako koly v plote, nijaká perspektíva, postup, kariéra! A štvrtý prezident ako syn komunistu tam mal vraj tiež našliapnuté, ale nevzali ho.

Pán prezident Kováč vstúpil do KSČ v roku 1948 ako 18 ročný.

Pán prezident Schuster v roku 1964 ako 30 ročný a jediný "statočne" vydržal až do roku 1990.

Pán prezident Gašparovič v nešťastnom roku 1968 ako 27 ročný, a ešte v tom istom roku sa od neho strana odstrihla.

Pána prezidenta Kisku komunisti odmietli.

"Ten" Havel nebol komunista, bol to, okrem iného, disident. To je odporca politického režimu v totalitných, nedemokratických štátoch, ktorý proti nim nenásilne bojuje. Preto ho v druhej polovici osemdesiatych rokov minulého storočia viackrát uväznili.

Bol to jeden z kritikov komunistického režimu a v roku 1989 sa postavil na čelo na čelo revolúcie, ktorá priniesla politické zmeny. 

Poslanci ho jednohlasne zvolili za prezidenta. Asi sa im vtedy muselo páčiť Havlovo heslo "Pravda a láska zvíťazia nad lžou a nenávisťou".

Dlho to Čechom ani Slovákom nevydržalo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?