Moja vlasť

Autor: Elena Antalová | 2.10.2019 o 23:00 | (upravené 3.10.2019 o 12:48) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  698x

Prvých takmer dvadsať rokov 21.storočia sa na našom fliačiku rodnej zeme, ktorú nazývame moja vlasť, nesie v znamení prečudesných tvorov mužského pohlavia s výložkami aj bez nich. Prvenstvo doteraz patrilo jednému. Stožiarovičovi.

Včera sa vynoril istý starožitník neuveriteľných nápadov a rozhodol sa predviesť svojho neopakovateľného "génia" nielen v oblasti politickej stratégie. Samotlačovka novej strany v samokaviarenskom zariadení bola len lákavou jednohubkou.

Nebol by to on, aby sa nevytasil s ohurujúcim číslom: s pokorou pre neho príznačnou sa vytasil aj s novým hudobným dielom, ktorým prekonal istého Čecha. Ten, samozrejme s úmyslom škodiť budúcim bývalým spoluobčanom, zlomyseľne takmer pred dvoma storočiami nakamufloval symfonickú báseň a nejapne voči nášmu majstrovi, mu ukradol aj názov, v češtine znejúci Má vlast. Pritom to bol sluchovo handicapovaný skladateľ, čo sa o našom mužíkovi slova povedať nedá. Ten teda sluchovo ešte postihnutý nie je.

Náš kompozítor neváha a vydáva symfonickú báseň Moja vlasť a, prirodzene skromný, uberá z jej názvu aj prvú časť. Jednotlivé časti majú príznačné mená: So mnou prichádza zákon, Vrahovia - novinári, Nás myslenie nebolí a nadšením hýriaca časť: Ja som vyhral.

Dielo  vzniklo v čase dozvukov doterajších majstrových prelomových víťazstiev a je predpoklad,  že v čase parlamentných volieb ministerstvo kultúry zakáže uvádzanie symfonickej básne Čecha Bedřicha S.

Symfonickú báseň uvedú v Dočasnom divadle ministerky kultúry orchestrálni hráči v očovských krojoch. Dirigovať bude sám autor. Bez kroja.

Aj cisár z Andersena bol vždy nahý.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?