Druhá časť Za sklom je najmä ventil pre divákov

Autor: Elena Antalová | 11.10.2019 o 11:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  790x

Pri sledovaní tv filmov sa často stretneme s upozornením, že vznikli podľa skutočných udalostí. Tento raz to bolo jasné aj bez upozornenia. Lebo v prípade druhej časti seriálu Za sklom ju ako fikciu mohol vnímať iba cudzinec. 

Diváka, ktorého diabolské pády spoločensko politických pohybov na slovenskej scéne, najmä od popravy Jána so snúbenicou opodstatnene šokovali a šokujú, ostáva zhrozený. "Aktivity" zločincov najmä takzvanej prvej politickej  scény budia zo snov všetkých slušných ľudí.

Predmetná situácia podľa medializovaných informácií nezaujíma 26% občanov. Ak porovnávame doterajšiu aktuálnu podporu strany s najvyššími percentami, nie je to málo, práve naopak. Znamená to, že aj nemysliaci občania sa prebúdzajú . Konečne ich zaujíma skazonosná činnosť najvyšších predstaviteľov a v ich závese dlhoročná (ne)činnosť vyšetrovateľov, platených nehanebnými najvyššími. Posledné týždne zistenej komunikácie najskazenejšej sudkyne s "najjemnejším" ohodnotením "ku..a", či odjeb..." s nehanebnou obludou M.K. v base, dali doteraz iba polovičný výkričník za neopísateľnými svinstvami spoza našich chrbtov. 

Druhý diel seriálu Za sklom našťastie otvára oči aj tým, čo doteraz žili pod závojom súkromných životov, a nechceli sa "miešať" do politiky. Hoci  Za sklom nemožno hodnotiť ako klasickú filmársku prácu, a filmoví kritici môžu mať pripomienky, že druhá časť Za sklom má ďaleko od umeleckého spracovania nedávnej histórie. Hoci bolo umenie v zdraví prežiť všetky ľudské trápenia ostatných rokov.

Katarziou však budú až tresty za všetky zločiny proti Slovensku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?