Prepáčte, pani Chramostová

Autor: Elena Antalová | 16.10.2019 o 0:30 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1195x

ČT 24 sprostredkovala v pondelok divákom možnosť posledný raz sa dôstojne rozlúčiť v tv prenose z Národného divadla v Prahe s neobyčajnou osobnosťou, skvelou divadelnou a filmovou umelkyňou, pani Vlastou Chramostovou.  

Slovenský veľvyslanec v Česku Peter Weiss do kamery familiárne žmurkol a s úsmevom komusi zakýval.

Býval jedným z tých, čo mali v popise práce bojovať proti disidentom a chartistom. Veď v rokoch 1975 až 1989 pracoval v Ústave marxizmu-leninizmu, od roku 1984 bol jeho vedeckým tajomníkom. Venoval sa teórii marxizmu-leninizmu, vedeckému komunizmu a ich implementácii do života slovenskej spoločnosti. Patril k tým, ktorí znemožnili aj pani Vlaste Chramostovej 20 rokov vykonávať milované povolanie a verejne sa prezentovať.

Možno aj preto ho slovenský prezident v roku 2009 poslal na 5 rokov do Maďarska a v roku 2013 do Česka. Ako veľvyslanca. Mali k sebe blízko.

"To jsou paradoxy", povedal by Václav Havel. V jeho Odcházení vytvorila pani Chramostová svoju poslednú filmovú úlohu. Ale diváci nezabudli najmä na jej Lakmé z kedysi zakázaného filmu Juraja Herza Spalovač mrtvol, vedľa úžasného Rudolfa Hrušínskeho.

Prepáčte, pani Chramostová.

Jeho excelencia zrejme pozabudla, že je na pohrebe.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?