Sami nič nezmôžeme, hovorí aj osamelý pápež František

Autor: Elena Antalová | 28.3.2020 o 16:00 | (upravené 28.3.2020 o 23:35) Karma článku: 4,05 | Prečítané:  685x

Utrpenie, samozrejme, existuje tisícročia, ale obvykle ho nestotožňujeme s dejmi, ktoré existujú okolo nás. Ale celosvetový koronavírus? Počkáme si na harmóniu a vzájomnú lásku Pozemšťanov, ktoré by azda zaručili dobrý výsledok?

Šokovaní sme ho začlenili do života. Statočne nosíme rúška, dojatí sme sledovali vyľudnené Námestie Sv.Petra s osamelou postavou Sv.otca Františka, jeho modlitby a smútok, zvony, ktoré sa o tomto čase nezvyknú ozývať, aj mimoriadne Urbi et Orbi. Z Vatikánu, kde už, podľa moderátora Gavendu, zomrelo aj viacero kňazov.

Psina zrejme tak skoro nebude, ale netreba ju ešte natrvalo škrtať zo životov. Hoci vari prišiel čas bez posmeškov si prečítať aj príhovory málo sledovanej blogerky pani Lichvárovej.

Nemusíte súhlasiť s jej videním sveta, ale zamyslieť sa nad jej myšlienkami neuškodí. Lebo na nový vírus, na rozdiel od vírusu nenávisti, ktorý tak často ľudstvom lomcuje, tento vírus ničí ľudské korpusy.

Bývalí komunisti sa pro domo vzbúria, lebo aj oni potrebujú niečomu veriť. Je možné, že aj hlúpostiam Lenisko-stalinskej úderky "Poručíme větru, dešti". Keby tak mohli znovu  posielať neveriacich do lágrov na Sibíri, v bývalom Československu aspoň do Jáchymova, etc. Ešte si, podaktorí, tie wellnes centrá pamätajú, v rokoch po víťaznom februári ich spoznal každý druhý inteligent. 

Je jar. Začali mi kvitnúť vianočné kaktusy. Normálne, nie?

Budeme sa nimi nadchýnať miesto Veľkonočných obradov a v domácej ilegalite  si možno vychutnáme chlebík s maslom a cibuľou. S rúškami, ale azda čistejší ako inokedy.

V benátskych kanáloch vraj znovu začali plávať ryby.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico si na rehabilitáciu vybral kaštieľ s nejasným pozadím

Bývalý premiér po dlhom čase naznačil, kde v súčasnosti býva.

Boris Kollár: Nie sme žiadna biznis strana (video)

Rozhovory ZKH s predsedom parlamentu a šéfom hnutia Sme rodina.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Pellegrini nech krotí očakávania

Aj Fico prichádzal vo veľkom štýle a vypálilo to na 13,5 percenta.


Už ste čítali?