Trochu televízneho humoru v Pumpe a znovu Columbo

Autor: Elena Antalová | 2.10.2020 o 0:10 | Karma článku: 4,92 | Prečítané:  1075x

Seriál na Jednotke Pumpa je osviežujúcim vydýchnutím od každodenného napätia, prania látkových a kupovania jedno rázových rúšok, ale najmä od strachu, ktorý nás pricvikne zakaždým, keď na obrazovke sledujeme pána s paličkou v nose

"Súčasne by mala byť ( každá časť seriálu) vtipným zhrnutím uplynulého týždňa", povedal producent a režisér seriálu Peter Begányi  (Naši, Jenny, 1890), ktorý si vzal ako predlohu scenár Tomáša Janča (Horná Dolná). Je pravdepodobné, že podľa režisérových slov budú Pumpu diváci porovnávať s dlhoročnou talkšou Sedem, a čas ukáže, či dajú prednosť mladým, alebo ostanú radšej verní pani Vacvalovej, pani Feldekovej a pánovi Lasicovi. Uprednostnia Dana Heribana a Michala Kubovčíka? Prvý stvárňuje taxikára, druhý pumpára. Ani jednému nemôže nič zaujímavé zo spoločnosti, ale najmä z politiky uniknúť, pretože keď taxikár končí šichtu, pumpár začína svoju. Ich pravidelné stretnutia prebiehajú v prítomnosti starého tichého štamgasta (Tibor Vokoun), ktorý posedenia na pumpe zrejme  považuje za  istý druh geriatrickej psychoterapie.

Dvaja hlavní hrdinovia sú našej mentalite veľmi blízki. Všade boli, všetko videli, s každým sa poznajú a sú najmúdrejší nielen v Európskej únii, ale aj na svete. 

Humor je rôznorodý, ako sme rôznorodí my, diváci.

Dôležitá je pointa, na tú všetci čakáme.

Aj v  našej krajinke.

Ale pre radosť duše pridávame dobrú správu. Na WAU každý piatok o 20.10 reprízujú priateľa z najmilších, detektíva Columba. Hoci ste jednotlivé časti videli dva, tri alebo päťkrát.

Falkov Columbo nemôže nepotešiť, aj keby sa veľmi snažil.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?